Kriptobányászokra, befektetőkre csapnak le a csalók
A kriptobefektetőket és a kriptobányászat iránt érdeklődő felhasználókat ért támadások száma is folyamatosan emelkedik. Mutatjuk a leggyakoribb csalási módszereket.
A Kaspersky egyre több olyan támadást detektál, amelyek kifejezetten kriptopénzzel kereskedő, illetve kriptobányászattal foglalkozó felhasználókat veszélyeztetnek. A szakemberek alaposan tanulmányozták e károkozásokat, és végül három gyakori csalási technikát emeltek ki.
Az első, amikor hamis kriptotőzsde weboldalakat hoznak létre a támadók. Ez esetekben a felhasználó kap egy állítólagos kupont a kriptotőzsdén nyitott számlája feltöltéséhez. A kupont azonban csak akkor tudja felhasználni, ha befizet egy általában 0,005 bitcoin (mintegy 200 dollár) nagyságú összeget, ami aztán a kiberbűnözők profitja lesz.
A második trükk a kriptobányászathoz szükséges videokártyák és más eszközök fiktív eladásával kapcsolatos. A felhasználó e-mailben kecsegtető ajánlatot kap ilyen eszközökre, de a vásárláshoz előleget kell fizetnie. Az előleg befizetése után azonban a felhasználó semmit nem kap a pénzéért.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat