Könnyebb lesz jelszót módosítani a Chrome böngészővel
A Google Chrome következő kiadása egy újabb biztonsági funkcióval gyarapszik. Ezúttal a jelszómódosítások válnak egy kicsit egyszerűbbé.
Az Apple 2018 óta támogatja a weboldalak esetében az úgynevezett /.well-known/change-password lehetőséget. Ennek segítségével a weboldalak fejlesztői tájékoztatást adhatnak arról, hogy melyik webcímen keresztül lehet elérni a jelszómódosításra szolgáló weboldalt. Így szükség esetén rögtön odairányítható a felhasználó. Persze ahhoz, hogy mindez jól működjön egyrészt a webfejlesztőknek is gondolniuk kell erre a lehetőségre, másrészt a webböngészőknek és egyéb alkalmazásoknak is támogatniuk kell a funkciót. A Google Chrome minderre a 86-os verziótól kezdődően lesz képes.
A Chrome fejlesztői szerint a webböngésző kompromittált fiókokra figyelmeztető összetevője fog kibővülni a /.well-known/change-password által biztosított lehetőségekkel. Amikor a szoftver azt érzékeli, hogy a felhasználó fiókja biztonsági incidens áldozata lett, akkor erre figyelmeztet, és egyúttal egy jelszóváltoztatásra módot adó nyomógombot is megjelenít. Amennyiben az adott weboldalhoz elérhető a megfelelő change-password, akkor annak alapján a Chrome rögtön a jelszómódosítást lehetővé tevő weblapra vezeti a felhasználót. Ellenkező esetben az érintett weboldal nyitóképernyője jelenik meg.
Noha az újítás nem számít óriási horderejűnek, azért a jövőben némileg hozzájárulhat ahhoz, hogy a kompromittált fiókok esetében egyszerűbben lehessen jelszót módosítani.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat