Kiberbiztosítás: nem csodaszer, de sokat segíthet
Bár egy biztonsági incidens után sokat segíthetnek a kiberbiztosítások a károk enyhítésében, ezek sem fedezik teljes mértékben a felmerülő veszteségeket.
A Sophos egy érdekes felmérést készített, amelyben azt vizsgálta, hogy a kiberbiztosítások milyen hatással vannak egy-egy incidens kezelésére, illetve a kibervédelemre. Ez utóbbi azért lényeges, mert ahhoz egy cég, szervezet kiberbiztosítást köthessen, a biztosítók általában szigorú (sőt egyre szigorúbb) feltételeket szabnak a védelmi intézkedések tekintetében.
A biztonsági cég felmérése azt mutatja, hogy a megkérdezett vállalatok 76 százaléka költött nagyobb összegeket az információbiztonság fejlesztésére annak érdekében, hogy végül kiberbiztosítást köthessen, vagy a biztosítás kapcsán előnyösebb árazást, illetve szerződési feltételeket tudjon kialkudni. Mindez azt mutatja, hogy a biztosítások alapvető biztonsági intézkedések végrehajtására kényszerítik a szervezeteket, ami összességében pozitív hatással van a védelemre.
Ugyanakkor a kiberbiztosítások csak részben képesek lefedni a kockázatcsökkentési stratégiákat, mivel ezek sem fedeznek minden felmerült veszteséget. Ilyen például a hírnéven esett csorba, amit pénzben nem éppen egyszerű kifejezni.
A felmérés arra is rávilágított, hogy a kibertámadások helyreállítási költségeit sem térítik meg teljes mértékben a biztosítók. A válaszadó károsultaknak csupán az egy százaléka mondta azt, hogy a biztosítójuk 100 százalékban finanszírozta az incidens elhárítása során felmerült költségeket. A leggyakoribb oka annak, hogy a biztosító nem állta teljes mértékben a költségeket, az volt, hogy a számla végösszege meghaladta a biztosítási keretet. (Ráadásul a zsarolóvírusokat bevető kiberbűnözők egyre nagyobb összegeket követelnek, és a helyreállítási költségek is folyamatosan emelkednek.)
- mondta Chester Wisniewski, a Sophos műszaki igazgatója."Ahogy a kiberbiztosítások adoptálása folytatódik, a cégek biztonsága remélhetőleg tovább fog fejlődni. A kiberbiztosítások nem fogják eltüntetni a ransomware támadásokat, de részét képezhetik a megoldásnak"
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat