Készen állnak a telepítésre a májusi hibajavítások
A héten a Microsoft, az Adobe és a Google is jelentős biztonsági frissítésekkel rukkolt elő. Sok kritikus veszélyességű hibának intettek búcsút a fejlesztők.
A Microsoft a májusi hibajavító kedden összesen 55 biztonsági rést foltozott be. A legtöbb hibát ezúttal is a Windows kapcsán kellett megszüntetni, ugyanakkor nem feltétlenül az operációs rendszerrel összefüggésben kerültek felszínre a legveszélyesebb sebezhetőségek. A cég ugyanis három nulladik napi biztonsági hibát is orvosolt. Az elsőt a .NET keretrendszer és a Visual Studio kapcsán, a másodikat az Exchange Server, míg a harmadikat az NNI (Neural Network Intelligence) Toolkit esetében szüntette meg. Az elmúlt hónapok történéseit figyelembevéve ezek közül minden bizonnyal most is az Exchange Server sérülékenysége kapja majd a legnagyobb figyelmet a kiberbűnözők oldalán.
A Microsoft a három nulladik napi sebezhetőség mellett még egy hibát sorolt kritikus veszélyességi kategóriába. Ez a sérülékenység az Internet Explorer webböngészőt sújtja, és speciálisan szerkesztett webes tartalmakkal válhat kihasználhatóvá.
A fentiek mellett további frissítéseket kapott az Office, azon belül az Excel, valamint a Word. Mindezeken túl a SharePoint is megvált néhány biztonsági rendellenességtől.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat