Kenterbe veri a jelszókezelőket az Office?

Jó néhány jelszókezelő szoftver gyorsabban válhat feltörhetővé, mint például egy Office 2016-tal létrehozott, védett dokumentum.
 

A jelszókezelő alkalmazások és szolgáltatások egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Ez persze nem csoda, hiszen a felhasználóknak mind több és mind bonyolultabb jelszót kell(ene) megjegyezniük. Ezek a szoftverek pedig segítséget nyújtanak e bizalmas, hitelesítő adatok védett tárolásában, illetve szükség esetén megfelelően biztonságos jelszavak generálásában.
 
Az Elcomsoft a Distributed Password Recovery (EDPR) szoftver legújabb verziójának kiadásakor azonban úgy vélekedett, hogy számos népszerű jelszókezelő nem hozza azt a védelmi szintet, ami manapság elvárható lenne. A cég szakemberei azt vizsgálták, hogy az új alkalmazás segítségével hány jelszót tudnak kipróbálni a tesztbe bevont jelszókezelők esetében egységnyi idő alatt. Vagyis brute force támadásokat indítottak, és mérték, hogy milyen gyorsan képesek automatizáltan próbálgatni a mester jelszavakat. A mesterjelszavak azért kulcsfontosságúak, mert az alkalmazásokban tárolt adatok titkosítása ezekkel történik egységes módon. Vagyis, ha a mesterjelszóra fény derül, akkor a felhasználó összes hitelesítő adata egy csapásra kiszolgáltatottá válhat.


Forrás: Elcomsoft
 
Az Elcomsoft ezúttal a 1Password, a KeePass, a LastPass, valamint a Dashlane alkalmazásokat vette górcső alá. Ezek közül a legjobban a LastPass szerepelt, majd a 1Password, a Keepass és végül a Dashlane következett a sorban. A legmegdöbbentőbb azonban az volt, hogy az EDPR szoftver az említett jelszókezelőknél jóval nehezebben birkózott meg egy Excel 2016 által készített és titkosított munkafüzet feltörésével. Ennek fényében pedig a biztonsági kutatók cseppet sem voltak elragadtatva. Annak ellenére sem, hogy azért így az új szoftverük mégis csak nagyobb valószínűséggel tud belátható időn belül feltörni jelszókezelőkhöz tartozó adatállományokat.
 
Noha a mostani teszteken a jelszókezelők nem szerepelt fényesen, azért a biztonsági cég szakértői hangsúlyozták e szoftverek fontosságát. Hiszen ezek segítségével jelentősen nagyobb biztonságban tudhatók az értékes adataink, mintha azokat egy papírlapra vagy éppen a monitorra írnánk fel. Ugyanakkor tisztában kell lenni azzal, hogy a jelszókezelők sem nyújtanak 100 százalékos védelmet, ezért a mesterjelszó megválasztására és megfelelő kezelésére nagy hangsúlyt kell helyezni.
 
  1. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  3. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  4. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  5. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  6. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  8. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  9. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  10. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség