Jó hír: jelentősen csökkent a DDoS-támadások száma

​A harmadik negyedévben jelentős mértékben csökkent az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások mennyisége.
 

A koronavírus járvány miatti kijárási korlátozások következtében a felhasználók nagyobb mértékben támaszkodtak az online szolgáltatásokra, ezért az év első két negyedévében ugrásszerűen megnőtt a munkájuk megzavarására irányuló DDoS-támadások száma. A harmadik negyedévi eredmények azonban azt mutatják, hogy a DDoS-tevékenység kezd visszaállni a megszokott szintre.
 
2020 harmadik negyedévében a Kaspersky DDoS Protection szoftvere az előző negyedévinél 73 százalékkal kevesebb támadást észlelt. 2019 azonos időszakához viszonyítva azonban ez a szám még másfélszeres növekedést mutat. Ez azt jelenti, hogy a harmadik negyedévben tapasztalt csökkenés mögött nagyrészt a támadások második negyedévi abnormális növekedése áll. 
 
A biztonsági cég rendszerei a harmadik negyedévben naponta átlagosan 106 jelentősebb támadást észleltek, ami tízzel kevesebb az előző negyedévi adatnál. (Július 2. azonban rekordszámú, 323 támadást detektáltak a védelmi technológiák.)
 

"Sok cég nem volt felkészülve a távmunkára, illetve nem tekintette kritikus eszköznek a webes felületeit. Rengeteg megkeresést kaptunk például a szervezetektől - többek között maszkgyártóktól - azzal kapcsolatban, hogy DDoS-támadás áldozatai lettek. Ezek a vállalkozások korábban egyáltalán nem is gondoltak a DDoS-elleni védekezésre. A helyzet most már javul, mivel egyre több vállalkozás erősítette meg a kibervédelmét, hogy kiküszöbölje ezt a biztonsági gyengeséget. Ennek eredményeképpen a harmadik negyedévben kevesebb DDoS-támadás bizonyult eredményesnek. Mindezek ellenére a támadók továbbra is elég aktívak, így azok számára, akik még nem vezették be a megfelelő intézkedéseket, azt tanácsoljuk, hogy ne söpörjék a szőnyeg alá ezt a problémát"

- fejtette ki Alekszej Kiszelev, a Kaspersky DDoS Protection csapatának üzletfejlesztési igazgatója.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség