Jelszavakat és kártyaadatokat gyűjt az Aconstel trójai
Az Aconstel trójai bankkártyákkal kapcsolatos adatok mellett jelszavak iránt is túlzott kíváncsiságot mutat.
Az Aconstel.A trójai az adattolvajok dolgát igyekszik megkönnyíteni azáltal, hogy a fertőzött számítógépeken értékes adatokat gyűjt össze. Rendelkezik egy olyan összetevővel, amelynek segítségével a billentyűleütéseket naplózza. Emellett azonban egyéb, célzottabb adatgyűjtésre is alkalmas. Ennek keretében megszerzi a webböngészők által lementett webes előzményekre vonatkozó információkat, majd kifejezetten bank- és hitelkártyákhoz köthető adatok után néz. Amikor ezzel is végez, akkor jöhet a felhasználónevek és a jelszavak bezsebelése.
Az Isidor Biztonsági Központ jelentése kitért arra, hogy az Aconstel.A a felhasználó tevékenységének kémlelésétől sem riad vissza. Folyamatosan naplózza, hogy a számítógépen milyen alkalmazásokat nyitott meg a felhasználó. Ezáltal további értékes információkkal tud szolgálni a terjesztői számára, akik így célzott támadásokat hajthatnak végre.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat