Játékszervereket támad a RapperBot trójai

​Online játékok kiszolgálásában szerepet kapó szerverek ellen indított hadjáratot a RapperBot trójai.
 

A RapperBot trójai 2021 májusában kezdte meg nemkívánatos ténykedését, de erre először csak tavaly augusztusban derült fény, amikor a Fortinet biztonsági kutatói leleplezték a károkozót. Azóta a trójai rendszeresen újabb variánsok formájában jelent meg, miközben szorgosan építette a botnet hálózatát. Ennek célja, hogy elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadások végrehajtását segítse elő a kiberbűnözők számára.
 
A RapperBot korábbi verziója elsősorban SSH-alapú támadásokat hajtott végre brute force módszerek alkalmazásával. A legújabb változata azonban a Telnet adta lehetőségekre építkezik. A brute force szemlélet viszont megmaradt, igaz a hozzáférések próbálgatásához tartozó listát - a korábbiaktól eltérően - nem a vezérlőszerveréről szerzi be, hanem azt a kódjába "beégetett" módon tárolja. Ugyanakkor ezt az integrált listát optimalizáltan használja fel a célkeresztbe állított eszköz típusának megfelelően. Amennyiben sikerrel jár, akkor egy értesítést küld a vezérlőszervereire (az 5123-as porton keresztül), majd nekilát különféle kártékony kódok telepítéséhez.
 
A RapperBot korábbi variánsainak képességei a támogatott DDoS-módszerek tekintetében viszonylag szerények voltak, de az új verzió e téren sajnos sokat fejlődött. Egyebek mellett az alábbi technikákat is képes bevetni:
  • UDP flood
  • TCP flood
  • TCP SYN flood
  • TCP ACK flood
  • TCP STOMP flood
  • UDP SA:MP flood (GTA San Andreas: Multi Player támadáshoz)
  • GRE Ethernet flood
  • GRE IP flood
 
A Fortinet vizsgálatai arra derítettek fényt, hogy a RapperBot a legutóbbi támadásai során elsősorban olyan szervereket vesz célba, amelyek online játékok kiszolgálását végzik. Ennél fogva most elsősorban a játékok üzemeltetői, illetve a játékosok számára tud bosszúságot okozni. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy egyéb szerverek ellen ne indíthatna támadásokat.
 
  1. 4

    Az Android decemberi frissítésével számos komponens vált biztonságosabbá.

  2. 4

    A Samsung három biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.

  3. 3

    A Zabbix esetében újabb biztonsági frissítésre van szükség.

  4. 3

    A Wireshark fejlesztői két biztonsági rést foltoztak be.

  5. 2

    A Yubico biztonsági frissítést adott ki egyes eszközeihez.

  6. 4

    A GitHub CLI kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  7. 3

    A VMware Aria Operations öt biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  8. 4

    A Mozilla jelentős mennyiségű biztonsági javítást adott ki a Firefoxhoz.

  9. 4

    A Mozilla Thunderbird szoftver fontos biztonsági frissítésekkel gyarapodott.

  10. 4

    Kritikus hibák megszüntetésére van szükség a WordPress egyik népszerű bővítményének esetében.

Partnerhírek
Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

Hazánkba is megérkezett az ESET Services

​Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.

hirdetés
Közösség