Ismét nekifut az Intel a hibajavításnak

Az Intel ismét elkezdte kiadni a processzorok biztonsági hibáit javító frissítéseit. Most azonban már óvatosabb a vállalat.
 

A processzorok kapcsán feltárt Meltdown és Spectre sebezhetőségek meglehetősen nyögvenyelősen kapják meg a javításokat, ami sem biztonsági, sem üzemeltetési szempontból nem jó. Először a Microsoftnak kellett felfüggesztenie az egyik frissítését, mivel az egyes AMD-alapú számtógépek esetében fennakadásokat okozott. Aztán az Intel következett, amely januárban arra kérte a gyártókat, hogy vonják vissza azokat a BIOS-frissítéseket, amelyekben a Spectre 2 elleni patch is megtalálható, mivel az több esetben a számítógépek újraindulását, instabillá válását eredményezi. Az Intel-féle patch oly annyira nem sikerült, hogy végül a Microsoft jelezte, hogy a CVE-2017-5715 azonosítójú (Spectre 2) sérülékenység kapcsán kiadott Intel frissítést kénytelen „kiiktatni”. A KB4078130 számú közleményében kifejtette, hogy letiltotta a gondok forrását jelentő javítást a Windows 7, a Windows 8.1, a Windows 10 és a támogatással rendelkező szerver operációs rendszereinek esetében is.
 
Az Intel mérnökei folyamatosan dolgoztak a problémák felszámolásán, és sikerült is azonosítaniuk a hiba forrását. Mára elkészült a hibajavítás, azonban most nagyobb fokú óvatosság figyelhető meg a cégnél: első körben csak a Skylake processzorokhoz vált elérhetővé a Spectre 2-höz való patch. (Ez a javítás azért is lényeges, mivel a Meltdown és a Spectre eseti teljesítményvesztéssel ugyan, de jól orvosolható az operációs rendszerek szintjén, azonban a Spectre 2 kockázatainak teljes körű kezeléséhez mikrókód frissítésre is szükség van.)
 
Arról egyelőre nincsenek hírek, hogy a többi processzortípushoz mikor válnak elérhetővé a javítások, de várhatóan már nem kell sokat várni ezekre sem. Az Intel a mostani patch-ek mielőbbi alkalmazására sarkall mindenkit. Azonban most már minden bizonnyal a számítógépgyártók és maguk az üzemeltetők is megfontoltabban fogják kezelni a frissítéseket, és jó esetben azokat maguk is alapos teszteknek vetik alá.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  2. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  6. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  8. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  9. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  10. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség