Irdatlanul sok a hiba a szoftverekben

Tavaly a szoftveres sérülékenységek száma minden korábbi rekordot megdöntött. Több mint 20 ezer biztonsági rés került nyilvánosságra.
 

A VulnDB QuickView jelentés számos érdekes információt tartalmaz a sebezhetőségekkel kapcsolatos trendekről. Sajnos ezek korántsem festenek jó képet a biztonsági állapotokról, de egyúttal felhívják a figyelmet a patch management kritikus szerepére.
 
A Risk Based Security biztonsági szakértői 2017-ben 20832 biztonsági hibáról szereztek tudomást. Ez 31 százalékos növekedést jelent a megelőző évhez képest. Ugyanakkor nem kizárólag a sérülékenységek egyre növekvő számával van probléma, hanem a feltárt biztonsági rések veszélyességével is. A tavaly napvilágra került sebezhetőségek 39,3 százaléka ugyanis 7-nél magasabb veszélyességi besorolást kapott a CVSSv2 skálán. Ráadásul 48,5 százalékuk távolról is kihasználható volt. Szintén aggasztó tény, hogy a sérülékenységek 31,5 százalékához nyilvánosan is elérhetővé váltak a kihasználásukhoz szükséges exploit kódok, illetve leírások.
 
A 2017-es biztonsági hibák fele webes alkalmazásokat, szolgáltatásokat érintő sérülékenység volt. A leggyakoribb problémának az XSS (Cross-Site Scripting) típusú támadásokra lehetőséget adó sebezhetőségek számítottak.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Számos kockázatos sebezhetőséget javított az IBM a QRadar kapcsán.

  2. 4

    A PyTorch egy veszélyes sérülékenységet tartalmaz.

  3. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Zimbra Collaboration kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.

  5. 3

    A Docker Desktophoz három biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  6. 4

    Kritikus veszélyességű hibák váltak megszüntethetővé a Firefox böngészőben.

  7. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.

  8. 4

    Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.

  9. 3

    A Palo Alto a PAN-OS esetében egy biztonsági hibát tárt fel.

  10. 3

    A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség