Ipari IoT-ben erősít a Microsoft

​A Microsoft felvásárolta a CyberX vállalatot annak érdekében, hogy az ipari környezetekbe mind inkább kiterjeszthetővé tegye az Azure alapú technológiáit.
 

Az ipari környezetekben egyre fontosabb szerephez jutnak a különféle IoT (Internet of Things) technológiák. Ugyanakkor ezen eszközök elszaporodása azt is eredményezi, hogy a felügyelet és a biztonság egyre nehezebben tartható kézben. Márpedig egy gyártó cég esetén komoly kockázatot jelent, ha a termelés alapvető részét képező rendszerösszetevők nem megfelelően védettek a különféle fenyegetettségek ellen. A problémát - illetve nyilván az ebben rejlő lehetőségeket - a Microsoft is érzékeli, ezért az Azure felhős szolgáltatásait is igyekszik olyan módon alakítani, hogy azok az ipari vállalatok számára is mind szélesebb körben váljanak használhatóvá. A cég legutóbbi lépése is ez irányba mutat, hiszen bejelentette, hogy felvásárolta a CyberX nevű vállalatot.
 
A CyberX-et 2013-ban alapították azzal a céllal, hogy eszközmenedzsmentet, hálózati szegmentációt biztosító, kockázat és sérülékenység menedzsment, valamint fenyegetettségkezelő és -felderítő rendszerek fejlesztésével foglalkozzon. Azóta a cég rendszeresen mutatott be új technológiákat. Legutóbb éppen az elmúlt hetekben lépett színre, amikor jelezte, hogy elkészült a Microsoft Azure Security Center for IoT integrációval.
 
A Microsoft úgy látta, hogy a CyberX technológiáinak bekebelezésével felgyorsíthatja az Azure azon fejlesztéseit, amelyek kifejezetten az OT (Operational Technology) és az IIoT (industrial IoT) megoldások biztonságának növelését, valamint felügyeletének egyszerűsítését szolgálják. A vállalat azt reméli, hogy az akvizícióval két nehéz kihívásra is képes lesz reagálni. Egyrészt növelheti az ipari rendszerekben alkalmazott IoT-eszközök működésének áltáhatóságát, másrészt védelmet biztosíthat ezen berendezések számára.
 
A CyberX két alapítója (Omer Schneider, Nir Giller) a Microsoft kötelékében folytatja tevékenységét, csakúgy mint a CyberX fejlesztői. A felvásárlás pénzügyi hátteréről a két vállalat nem kívánt részleteket elárulni. (Az izraeli Globes úgy értesült, hogy a tranzakció 165 millió dollár fejében valósult meg.)
 
  1. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  2. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  3. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  4. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  5. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  6. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  8. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  10. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség