Informatikai vonzatai is lehetnek a Capitolium elleni támadásnak
A G Data szerint a Capitolium elleni támadás során akár megfertőződhetett az Egyesült Államok Kongresszusának számítógépes hálózata is.
Az elmúlt napokban több olyan kép került fel a közösségi oldalakra, amelyeken amerikai kongresszusi képviselők lezáratlan számítógépei szerepelnek. Egy fotón még a képviselőház elnökének, Nancy Pelosinak a gépe is látszik, a megnyitott levelezéssel és az éppen felugró szövetségi figyelmeztetéssel együtt.
Annak ellenére, hogy valószínűtlen, hogy ezeken a gépeken titkosított dokumentumokat tárolnak, az információk még így is rendkívül értékesek lehetnek a politikai ellenfelek és más országok titkosszolgálatai számára.
A G DATA szakértője, Hauke Gierow arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudatos számítógép használatnak ki kell terjednie a kritikus, stresszes szituációkra. A munkavállalóknak ugyanazt a rutint kell követniük egy ilyen helyzetben, mint általánosságban: zárolniuk kell az operációs rendszert akkor is, ha csak egy gyors kávéra ugranak ki az irodájukból. Fontos emellett, hogy a rendszergazdák beállítsák a használaton kívüli gépek automatikus lezárását. A szakértő hangsúlyozza, hogy a választási rendszer tisztasága, a politikai rendszerbe vetett bizalom akkor őrizhető meg, ha az informatikai rendszerek biztonsága is garantált.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat