Informatikai vonzatai is lehetnek a Capitolium elleni támadásnak
A G Data szerint a Capitolium elleni támadás során akár megfertőződhetett az Egyesült Államok Kongresszusának számítógépes hálózata is.
Az elmúlt napokban több olyan kép került fel a közösségi oldalakra, amelyeken amerikai kongresszusi képviselők lezáratlan számítógépei szerepelnek. Egy fotón még a képviselőház elnökének, Nancy Pelosinak a gépe is látszik, a megnyitott levelezéssel és az éppen felugró szövetségi figyelmeztetéssel együtt.
Annak ellenére, hogy valószínűtlen, hogy ezeken a gépeken titkosított dokumentumokat tárolnak, az információk még így is rendkívül értékesek lehetnek a politikai ellenfelek és más országok titkosszolgálatai számára.
A G DATA szakértője, Hauke Gierow arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudatos számítógép használatnak ki kell terjednie a kritikus, stresszes szituációkra. A munkavállalóknak ugyanazt a rutint kell követniük egy ilyen helyzetben, mint általánosságban: zárolniuk kell az operációs rendszert akkor is, ha csak egy gyors kávéra ugranak ki az irodájukból. Fontos emellett, hogy a rendszergazdák beállítsák a használaton kívüli gépek automatikus lezárását. A szakértő hangsúlyozza, hogy a választási rendszer tisztasága, a politikai rendszerbe vetett bizalom akkor őrizhető meg, ha az informatikai rendszerek biztonsága is garantált.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat