Incidensreagálási szolgáltatást indított a Sophos
Elérhetővé vált a Sophos incidenskezelő szolgáltatása, a Sophos Rapid Response.
A Sophos Rapid Response incidenskezelőkből, fenyegetéskutatókból és fenyegetettség elemző szakemberekből álló csapatot biztosít a szervezetek számára. Célja, hogy semlegesítse a zsarolóvírusokat és a különféle hálózati támadásokat. Az incidensreagálás támogatásával pedig igyekszik elérni, hogy az általában igencsak időigényes incidenskezelési folyamatokat le lehessen rövidíteni, ezáltal a normális munkamenet minél gyorsabban a megszokott kerékvágásba állhasson vissza egy támadást követően.
"Ez az év sajnos igazi aranyláz volt a digitális bűnözők számára a pusztító zsarolóvírusokat tekintve. Ehhez foghatót még nem tapasztalt a IT-biztonsági iparág. A Sophos Rapid Response tudomására jutott támadások közel 85 százaléka zsarolóvírusra épült" - nyilatkozta Peter Mackenzie, a Sophos incidenskezelő szakembere.
A Sophos szerint a készen hozzáférhető ártalmas eszközök lehetővé teszik a támadók számára, hogy egy hétnyi munkával több pénzhez jussanak, mint amennyit a legtöbb ember egész élete alatt megkeres. A bűnözők gyakorta alaposan megtervezik a támadásaikat. Észrevétlenül hatolnak be a hálózatokba és végül zsarolóvírust telepítenek. Ezt gyakran az éjszakai órákban teszik, amikor nem figyel senki.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat