Íme a legfertőzőbb zsarolóvírus
2019 első félévében a Shade nevű zsaroló program terjedt a legnagyobb számban elektronikus leveleken keresztül.
Tavaly a zsaroló vírusok némileg háttérbe szorultak, és már-már azt lehetett gondolni, hogy a kiberbűnözőknek legalább egy része felhagy a nagyon komoly károkat okozó ransomware programok terjesztésével. Sajnos minden jel arra utal, hogy a kedvező trendek csak átmenetinek bizonyultak, ugyanis idén megint felkapottá vált a zsarolás az internetes alvilágban.
A CERT-GIB (Group-IB Computer Emergency Response Team) által készített, kártékony programokkal kapcsolatos felmérés 2019 első félévének vírushelyzetéről árulkodik. Meglehetősen rossz híreket tartalmaz, hiszen a zsarolóvírusok ismételt előre törése olvasható ki belőle.
2017-ben az elektronikus levelek révén terjesztett zsaroló programok 40 százalékos részesedést tudhattak magukénak, ami tavaly 14 százalékra csökkent. Aztán az idei első félévben egészen 54 százalékig ugrott fel a részarányuk, ami nagyon jelentős növekedésnek felel meg. A pénz motiválta támadásokhoz tavaly az elkövetők inkább banki trójai programokat vetettek be, de idén jól láthatóan visszatértek a zsaroláshoz. Nem véletlen, hogy nemrégen az FBI is riasztást adott ki a zsaroló programok kapcsán.

Forrás: CERT-GIB
A toplista éllovasa
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat