Ilyen egy 27 ezer dolláros Instagram hiba

​A Meta 27 ezer dollárt fizetett egy etikus hackernek, amiért az egy igen súlyos sérülékenységre világított rá az Instagram kapcsán.
 

A Facebook már évek óta sikeresen működteti a hibavadász programját, amelynek keretében a biztonsági kutatók különféle sérülékenységeket jelezhetnek a cég egyes szolgáltatásaival kapcsolatban. A szabályoknak megfelelő hibabejelentésekért pedig jutalom jár, olykor nem is kevés. A program indulása óta az etikus hackerek összesen több mint 16 millió dollárt kerestek a program keretein belül. Csak 2022-ben kétmillió dollárt fizetett a Meta a biztonsági kutatóknak a különféle biztonsági rések feltárásáért.
 
A napokban egy olyan sebezhetőségről hullt le a lepel, amelynek felfedezője 27 ezer dollár jutalomban részesült. Gtm Manoz biztonsági kutató még 2022 szeptemberében kezdte vizsgálni az Instagramot, illetve annak azon oldalát (Meta Accounts Center), amelyen a felhasználók a fiókjaikat kezelheti. Ott adhatják meg az e-mail címüket, telefonszámukat, valamint lehetőségük van az Instagram és a Facebook fiókjaik összekapcsolására. Biztonsági szempontból tehát egy meglehetősen érzékeny oldalról van szó.
 
Manoz a vizsgálódása során arra lett figyelmes, hogy amikor a Meta oldalán módosítja az e-mail címét, illetve a telefonszámát, akkor az e-mailben vagy SMS-ben megérkező megerősítő kód megadására szolgáló felület egy súlyos hiányossággal rendelkezik. Az derült ki ugyanis, hogy a megerősítő kód ellenőrzésére szolgáló oldal semmiféle határt nem szab az érvénytelen próbálkozások számának, így adott esetben a hatjegyű kódot bárki végig próbálgathatja. Mindez azt jelenti, hogy a fejlesztők nem foglalkoztak a brute force támadások elleni védelem kialakításával.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség