Ilyen az, amikor egy webböngésző veszélyt szimatol

​A Google Chrome egy rejtett funkciójának segítségével mindenki szemügyre veheti, hogy milyen az, amikor a böngésző morcossá válik.
 

A webböngészők folyamatosan gyarapodnak biztonsági újdonságokkal, különféle védelmi lehetőségekkel. Erre nagy szükség is van, hiszen a folyamatosan fejlődő, megújuló internetes fenyegetettségek ellen ezeknek a szoftvereknek is fel kell lépniük. Egy olyan védelmi vonalat kell képezniük, amely akkor is segít megóvni a digitális értékeket, ha az egyéb biztonsági technológiák éppen csődöt mondanak. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy elég csak a webböngészőkbe épített védelmi funkciókra hagyatkozni, csupán arról van szó, hogy fontos szerepük van védelem kialakításában.
 
A Google Chrome is megannyi védelmi funkcióval rendelkezik, amelyek közül számos felhős biztonsági technológiákra épül. Főként a SafeBrowsingra, amelynek funkcionalitása az évek során folyamatosan bővült. Napjainkban már képes a kártékony programokat és a nemkívánatos kódokat tartalmazó weblapok, valamint az adathalász oldalak viszonylag pontos felismerésére. A Google folyamatosan frissíti a felhős adatbázisát annak érdekében, hogy ez a fajta védelem mindig naprakész legyen.

 
Azonban sok felhasználó szerencsére csak ritkán találkozik azokkal a riasztásokat tartalmazó ablakokkal, amelyek akkor jelennek meg, ha a webböngésző valamilyen kockázatot észlel. Ekkor blokkolja a problémásnak vélt weboldalt, esetleg egy fájl letöltését, így akadályozva meg, hogy a csalók elérjék a céljaikat. Persze a legtöbb esetben a felhasználónak lehetősége van tovább lépésre, de a legtöbbször korántsem ez a javasolt cselekedett.
 
Hogy néznek ki a riasztások?
 
A Google Chrome tartalmaz egy érdekes belső oldalt, amelynek révén minden biztonsági riasztás mintáját, sablonját meg lehet tekinteni. Ezt úgy lehet elérni, hogy a címsorba meg kell adni a chrome://interstitials címet. Ezt követően megtekinthetővé válik egy lista, amely a titkosítással rendelkező weboldalakhoz tartozó figyelmeztetések mellett elérhetővé teszi a vírusos vagy adathalász weblapok esetén felbukkanó értesítőket is. Ez a lehetőség egyebek mellett biztonságtudatossági oktatások alkalmával is hasznos segítségül szolgálhat.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség