Így versengenek a feketekalapos hackerek
A kiberbűnözők gyakorta szerveznek olyan versenyeket, amikből aztán sok trükköt tanulhatnak.
A Sophos szerint az alvilági fórumokon régóta vannak versenyek, de az évek során ezek sokat változtak. Az első megmérettetések még kvízekből és különféle játékokból álltak. Manapság azonban már a szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy hackelési technikákról készítsenek cikkeket, küldjenek be forráskódokat, valamint "oktató" videókat. A beérkező anyagokat az adott fórum felhasználói áttekinthetik, majd szavazhatnak a győztesre.
- mondta Christopher Budd, a Sophos fenyegetéskutatási igazgatója."Az a tény, hogy a kiberbűnözők megszervezik ezeket a versenyeket, részt vesznek rajtuk, sőt szponzorálják azokat, azt sugallja, hogy létezik egy közösségi cél a taktikáik és technikáik fejlesztésére. Még arra is van bizonyíték, hogy ezek a versenyek egyes prominens kibercsoportok számára toborzási eszközként szolgálnak"
A biztonsági cég szerint fokozott hangsúlyt fektetnek a bűnözők az olyan témákra, mint amilyen például a kriptovaluta, az okosszerződés vagy az NFT. Ezek mellett olyan hackelési kategóriák is voltak már, amik a social engineering technikákat helyezték középpontba.
A Sophos X-Ops két versenyt külön is vizsgált: az egyiket egy orosz nyelvű kiberbűnözői fórumon rendezték meg az alvilági szereplők, és összesen 80.000 dolláros nyereményt ajánlottak fel. A másikat pedig az XSS-fórumon tartották, ahol 40.000 dollár volt a főnyeremény.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat