Így támadják a kkv-kat a kibertérben
A Sophos közzétette a legújabb kiberfenyegetettségi jelentését, amelyben a kis- és középvállalkozásokat érintő legrelevánsabb kiberkockázatokat elemzi.
A jelentés szerint 2023-ban a kkv-kat sújtó kártékony programok közel fele jelszólopó, billentyűzetfigyelő és egyéb kémprogram volt. A zsarolóprogramokkal végrehajtott támadások száma eközben stagnált, de összesgében továbbra is ez jelenti a legnagyobb kiberfenyegetést a kisebb cégek számára is. Ebből a szempontból az elmúlt hónapokban a legtöbb problémát és kárt a LockBit ransomware okozta, de például az Akira és a BlackCat zsarolóvírusok is nagyon aktívak voltak.
A Sophos kitért arra, hogy a kibertámadók folyamatosan fejlesztik a social engineering módszereiket és az üzleti e-mailek kompromittálására épülő (BEC) támadásaikat. Elmondható, hogy a vírusokkal való károkozások után a BEC jelenti a második legnagyobb fenyegetést a cégekre nézve.
A BEC-támadások során a csalók ahelyett, hogy pusztán egy-egy mellékletet tartalmazó e-mailt küldenének, sokkal nagyobb valószínűséggel lépnek kapcsolatba a célpontjaikkal úgy, hogy párbeszédet kezdeményeznek. Ezzel egyrészt későbbi károkozásokhoz szükséges információkat próbálnak kipuhatolni, másrészt ilyen módon igyekeznek megtéveszteni az áldozataikat, és akár téves banki utalásokra rábírni őket.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat