Így szivárgott ki 10 millió előfizető adata
Egy újabb tanulságos kibertámadás történt, amelynek során több millió felhasználó adata szivárgott ki. Az incidens jól rávilágít a kiberbűnözők módszereire.
A Optus távközlési vállalat immár hivatalosan is megerősítette, hogy az elmúlt hónapban egy súlyos adatvédelmi incidenst szenvedett el, amelynek során ügyféladatok kerültek illetéktelen kezekbe. Méghozzá nagy mennyiségben, ugyanis a vizsgálatok jelenlegi állása szerint legalább 9,8 millió felhasználó adatához fértek hozzá az elkövetők.
A támadás során elsősorban nevek, címek, telefonszámok, születési dátumok szivárogtak ki a vállalattól, de 2,1 millió ügyfél esetében az elkövetők igazolványokkal és jogosítványokkal kapcsolatos adatokat is bezsebeltek.
Az Optus a támadás technikai részleteit egyelőre nem kívánta elárulni, de az incidens körülményei már részben ismertek. Miután az elkövetőknek sikerült megkaparintaniuk az értékes adatokat, azt követően egymillió dollárt követeltek a vállalattól. Közölték, hogy ha nem fizeti ki a cég a váltságdíjat, akkor a lopott adatokat nyilvánosságra hozzák, illetve értékesítik azokat az internetes feketepiacon. Az Optus azonban nem fizetett, ezért az adattolvajok néhány nap múlva 10 ezer ügyfél adatát tették letölthetővé az egyik hackerek által látogatott fórumon.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat