Így működik napjaink legbrutálisabb hálózata

A Mirai botnet már bebizonyította, hogy világszintű online szolgáltatásokat is képes megbénítani. Mutatjuk, hogy mit is lehet most tudni erről a kártékony hálózatról.
 

Október egyik legtöbbet emlegetett biztonsági eseménye világszerte több millió felhasználó számára tette kézzelfoghatóvá azt a helyzetet, amikor egy széles körű kibertámadás veszi kezdetét. A Mirai nevű botnet mögött álló csoportok ugyanis akcióba lendültek, méghozzá nem is akárhogy. A fertőzött készülékekből elmúlt hónapokban kiépített kártékony hálózatukat elosztott szolgáltatásmegtagadásba vonták be, aminek következtében közvetve, illetve közvetlenül tucatnyi jelentős online szolgáltatást tudtak térdre kényszeríteni. A támadás következtében megbénult vagy lelassult egyebek mellett a Twitter, a Reddit, a GitHub, a Netflix, az Airbnb és a Spotify is.
 
Valójában a botnet nem e szolgáltatásokhoz tartozó informatikai rendszereket, szervereket állította célkeresztbe, hanem a Dyn DNS infrastruktúráját. Így a domain név feloldás ellehetetlenült, ami aztán magával rántotta az említett weboldalakat, netes szolgáltatásokat. Ráadásul mindez nem előjel nélkül történt, hiszen egy hónappal korábban Brian Krebs blogja már felkerült a Mirai célpontjainak listájára, aminek következtében az oldalt kiszolgáló infrastruktúrát egy igen jelentős, 665 Gbps sávszélességet felemésztő támadás érte.
 
Mit lehet tudni a botnetről?
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség