Így hasalt el a LastPass védelme
A LastPass újabb részleteket árult el a tavaly bekövetkező biztonsági incidensével kapcsolatban. Érdekes fejleményekre derült fény.
A LastPass rendszerét tavaly két olyan jelentős biztonsági incidens érte, amelyeket nem sikerült időben elhárítani. Már az első során is nagyon értékes információk (forráskódok, belső dokumentumok stb.) szivárogtak ki a vállalattól. A második támadás - mint most kiderült - részben az elsőre épült, vagyis azon információkra, amelyek még akkor kerültek illetéktelen kezekbe.
A vállalat legfrissebb beszámolója szerint az elkövetők tulajdonképpen 2022. augusztus 12. és 2022. október 26. között teljesen észrevétlenül tudtak ténykedni, vagyis ebben az időszakban a cég egyik támadásdetektálásra szolgáló rendszere sem jelzett. A hackerek nemkívánatos tevékenységét végül az Amazon AWS GuardDuty szolgáltatás egyik riasztása buktatta le, és ennek nyomán derült fény arra, hogy valami nagyon nincs rendben.
Persze azonnal felmerül a kérdés, hogy a LastPass-nál alkalmazott, egyébként igencsak kifinomult védelmi vonalakon miként sikerült áthatolniuk a támadóknak, és legalább ennyire érdekes kérdés, hogy miként tudtak észrevétlenül adatokat lopkodni több mint két hónapon keresztül. Erre a válasz elsősorban az, hogy megszemélyesítéses módszert alkalmaztak, és minden műveletet egy kiemelt jogosultságokkal rendelkező felhasználó nevében hajtottak végre.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat