Így gyilkolja a kártékony alkalmazásokat az Apple
Az Apple ezerszámra távolítja el az App Store-ból a kártékony, illetve a különféle szabályoknak nem megfelelő alkalmazásokat. Nagy a szigor.
Mind a Google, mind az Apple komoly erőforrásokat áldoz arra, hogy az alkalmazásboltjaikba ne engedjék megjelenni az oda nem illő szoftvereket. A küzdelem egy igazi macska-egér harc a cégek, valamint a csalók között, és egyelőre nem látszik a fény az alagút végén. Noha elsősorban arról szoktak szólni a hírek, hogy a Google Play áruházba ártalmas alkalmazások kerülnek, azért az Apple App Store esetében sem olyan egyszerű a helyzet, mint azt elsőre gondolnánk. Legalábbis ez derül ki a vállalat által közzétett adatokból.
Az Apple alkalmazások ellenőrzésével foglalkozó csapata, az App Review Team 2020-ban megközelítőleg 200 ezer olyan alkalmazás publikálását akadályozta meg, amelyek rejtett funkciókat tartalmaztak, és spamelésre, illetve a felhasználók megtévesztésére voltak alkalmasak. Emellett 95 ezer appot törölt az App Store-ból, főleg azért, mert a fejlesztők a már jóváhagyott szoftvereik funkcionalitásában jelentős, az eredeti céloktól nagyon eltérő változásokat eszközöltek. Gyakori volt, hogy egy-egy teljesen legális app egyszer csak szerencsejátékra módot adó programmá változott, vagy éppen kábítószerrel, illetve pornográfiával kapcsolatos tartalmakkal, funkciókkal egészült ki egy-egy frissítést követően.
Az elmúlt évben az App Review csapata 215 ezer alkalmazás esetében nem tette lehetővé az App Store-ban való megjelenést azért, mert e szoftverek több adatot gyűjtöttek a felhasználókról, mint amit a szabályok lehetővé tesznek, vagy azért, mert a begyűjtött adatokat nem megfelelően kezelték.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat