Így dolgoznak a hibavadászok

A HackerOne érdekes adatokat tett közzé az etikus hackerek tevékenyéségéről. Tavaly nagyon sokat kerestek a fehérkalaposok.
 

A HackerOne az egyik legnagyobb és leggyorsabban fejlődő platformja a hibavadász programoknak. A célja, hogy olyan felületet biztosítson az etikus hackerek és a biztonsági kutatók számára, amelynek révén a sebezhetőségeket minél korábban lehet feltárni, miközben a sérülékenységek felfedezői elismerésben részesülhetnek.
 
A HackerOne tavaly összesen 40 millió dollárral jutalmazta a hibavadászokat. Hét fehérkalapos hacker kapott 1-1 millió dollárt, tizenhárman 500 ezer dollárt, míg 146-an 100 ezer dollárral lettek gazdagabbak. A többieknek pedig ez alatti összegekkel gyarapodott a bankszámlájuk.
 
2019-ben összesen 150 ezer érvényes hibabejelentés érkezett a HackerOne-on keresztül, miközben 1700 hibavadász programba lehetett becsatlakozni. 2019 végéig több mint 600 ezren regisztráltak a szolgáltatásra, és vállalati, illetve kormányzati programokban egyaránt részt lehetett venni. A díjazottak legnagyobb hányada amerikai volt, majd az indiaiak, az oroszok, a kínaiak, a németek és a kanadaiak jelezték a legtöbb sérülékenységet.
 
A HackerOne felmérésből az is kiderült, hogy a legtöbben nem a pénzért, hanem sokkal inkább a karrierjükhöz felhasználható elismerésért vesznek részt hibavadászatokban. 84 százalékuk saját maga próbálja elsajátítani a hackerkedéshez szükséges tudást, leginkább online tartalmak segítségével.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség