Hullanak az appok, gazdagodnak a hackerek

A Google 55 százalékkal több kártékony app megjelenését blokkolta a Play áruházban, mint egy évvel korábban. Azonban még ez sem volt elég.
 

A Google folyamatosan küzd az ártalmas, illetve a Play áruház szabályait megsértő alkalmazások ellen. Teszi mindezt automatizált védelmi technológiákkal, valamint emberi erőforrássokra épülő ellenőrzésekkel. A vállalat az elmúlt évben mindkét fronton erősített, aminek eredményeként 55 százalékkal több problémás app letölthetővé válását sikerült megelőznie, mint 2017-ben.
 
"Folytatjuk a Play Store szabályainak szigorítását a káros alkalmazások számának csökkentése érdekében. Eközben további beruházásokat végzünk az automatizált védelem és a humán felülvizsgálatok terén, mivel ezek kritikus fontosságúak a nemkívánatos appok felismeréséhez" - nyilatkozta Andrew Ahn, a Google Play termékmenedzsere. Elmondása szerint, ha valaki nem a hivatalos Play áruházból szerzi be a szoftvereket, akkor nyolcszor nagyobb valószínűséggel fertőződhet meg a készüléke.
 
Ahn ugyan nem közölte, hogy pontosan mennyi appot kellett blokkolniuk tavaly, de annyi ismert, hogy 2017-ben ez a szám meghaladta a 700 ezret. Ha ehhez hozzávesszük az 55 százalékos növekményt, akkor bizony azt láthatjuk, hogy a kiberbűnözés továbbra is intenzíven foglalkozik az Androidos készülékek ostromlásával.
 
Noha sok százezer letiltott szoftverről beszélünk, azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy még így is rendszeresen jelennek meg olyan hírek, amelyek kártékony alkalmazások Play Store-ban történő feltűnésével kapcsolatosak, és olykor készülékek ezerszámra történő megfertőzését idézik elő. Ezzel persze a Google is pontosan tisztában van, ezért nem is rejti véka alá azt, hogy a küzdelem 2019-ben sem lesz könnyű. Az egyre ígéretesebb és hatékonyabb, mesterséges intelligenciára, gépi tanulásra épülő technológiák további megerősítése mellett középpontba kerülnek a felhasználói adatok védelmét szolgáló, eddigieknél szigorúbb intézkedések is, valamint a fejlesztők alaposabb ellenőrzése.
 
Pörög a hibavadászat
 
Miközben a Play Áruház megóvása az egyik legfontosabb teendők közé tartozik a Google-nél, aközben a sérülékenységekből eredő kockázatok mérséklése sem szorul háttérbe. Ezt jól mutatja, hogy a Google tavaly összesen 3,4 millió dollár jutalmat osztott ki azon fehérkalapos hackerek között, akik biztonsági réseket tártak fel a rendszereiben, szolgáltatásaiban, szoftvereiben, és mindezt etikus módon tették. (2017-ben ez az összeg 2,9 millió dollár volt.) Összességében 1317 szakember részesült díjazásban. A hibavadászat iránti érdeklődést az is jól szemlélteti, hogy a vállalat 78 országból kapott értékelhető hibabejelentéseket. A legnagyobb összegű díj 181 ezer dollár volt.
 
  1. 4

    A Google kiadta az Android májusi biztonsági frissítéseit.

  2. 3

    A tcpdump kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 3

    A Trend Micro Antivirus One for macOS egy sebezhetőséget tartalmaz.

  4. 4

    Jelentős mennyiségű QRadar frissítést adott ki az IBM.

  5. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  7. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  8. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  9. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  10. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség