Hullanak az appok, gazdagodnak a hackerek
A Google 55 százalékkal több kártékony app megjelenését blokkolta a Play áruházban, mint egy évvel korábban. Azonban még ez sem volt elég.
A Google folyamatosan küzd az ártalmas, illetve a Play áruház szabályait megsértő alkalmazások ellen. Teszi mindezt automatizált védelmi technológiákkal, valamint emberi erőforrássokra épülő ellenőrzésekkel. A vállalat az elmúlt évben mindkét fronton erősített, aminek eredményeként 55 százalékkal több problémás app letölthetővé válását sikerült megelőznie, mint 2017-ben.
"Folytatjuk a Play Store szabályainak szigorítását a káros alkalmazások számának csökkentése érdekében. Eközben további beruházásokat végzünk az automatizált védelem és a humán felülvizsgálatok terén, mivel ezek kritikus fontosságúak a nemkívánatos appok felismeréséhez" - nyilatkozta Andrew Ahn, a Google Play termékmenedzsere. Elmondása szerint, ha valaki nem a hivatalos Play áruházból szerzi be a szoftvereket, akkor nyolcszor nagyobb valószínűséggel fertőződhet meg a készüléke.
Ahn ugyan nem közölte, hogy pontosan mennyi appot kellett blokkolniuk tavaly, de annyi ismert, hogy 2017-ben ez a szám meghaladta a 700 ezret. Ha ehhez hozzávesszük az 55 százalékos növekményt, akkor bizony azt láthatjuk, hogy a kiberbűnözés továbbra is intenzíven foglalkozik az Androidos készülékek ostromlásával.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat