Horogra akadt a TrickBot trójai fejlesztője?

​Észak-Koreában letartóztattak egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy részt vett a hírhedt TrickBot trójai kifejlesztésében.
 

A hatóságok már régebb óta próbálták elkapni azt az orosz származású férfit, akiről azt gyanították, hogy szerepet vállalt a világszerte jelentős károkat okozó TrickBot trójai kifejlesztésében. A programozót akkor sikerült elkapni, amikor éppen megpróbálta elhagyni Észak-Koreát. A helyi hatóságok egyelőre csak annyit közöltek, hogy a férfi letartóztatására USA-ból származó információk alapján került sor. Az USA azóta egy kiadatási kérelmet is benyújtott már. 

A fejlesztő azt állította, hogy amikor 2016-ban Oroszországban élt és dolgozott, akkor nem volt tisztában azzal, hogy valójában egy kiberbanda számára fejleszt, és nem vett részt ártalmasnak minősülő kódok kialakításában. Az ügyvédje pedig foggal körömmel igyekszik megakadályozni azt, hogy a férfit kiadják az amerikai hatóságoknak. 

A TrickBot banda elleni hajtóvadászat nem véletlen, ugyanis ez a csoport az elmúlt években nagyon komoly károkat okozott. Sokszor igencsak kifinomult támadásokat indított különféle cégek, szervezetek ellen, amelyek során jogosulatlanul fért hozzá hálózati erőforrásokhoz, és lopott adatokat vagy terjesztett egyéb kártékony programokat. A hatóságok szerint szerepe lehetett a BazaLoader, a BazaBackdoor, a PowerTrick és az Anchor vírusok terjesztésében, valamint szorosan együttműködött a Ryuk, illetve a Conti zsarolóprogramokat fejlesztő kiberbűnözőkkel. 

A TrickBot banda ellen az amerikai hatóságok a Microsofttal együttműködve tavaly októberben egy jelentős akciót indítottak, aminek következtében a TrickBot mögött lévő infrastruktúra megbénult. Sajnos nem sokáig, mivel a csoportnak viszonylag gyorsan sikerült újra szerveznie a hálózatát, és tovább folytatta a nemkívánatos tevékenységét.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség