Home office-ban dolgozók adataira pályáznak a csalók

A távmunka rohamos terjedésével jelentősen elszaporodtak azok a kibertámadások, amelyek munkavállalók hozzáférési adataival igyekeznek visszaélni.
 

A Kaspersky felmérése szerint a kibertámadások során az elkövetők mind gyakrabban próbálnak távoli hozzáférésekhez szükséges azonosító adatokat (felhasználóneveket/jelszavakat) szerezni. Ehhez a legtöbb esetben brute force módszereket vetnek be, és leginkább az RDP-alapú kapcsolatokat támadják. Egészen addig próbálkoznak, amíg rá nem akadnak az érvényes hitelesítő adatokra. Miután ez megtörténik, az elkövetők távoli elérést szereznek a kiszemelt számítógéphez, amelynek segítségével - a hozzáférési szintek és megkötések függvényében - sok mindent megtehetnek. Feltérképezhetik a hálózatot, különféle erőforrásokhoz és rendszerekhez férhetnek hozzá, kártékony kódokat terjeszthetnek, valamint adatokat szivárogtathatnak.


Forrás: Kaspersky
 
Ahogy az a fenti ábrán is látható, a támadások számának növekedése március elején kezdődött, amikor sok ország kényszerült drasztikus intézkedések meghozatalára. Márciusra a brute force támadások száma a vizsgált államokban 236 százalékkal emelkedett a megelőző hónapokhoz képest.
 
Fontos megjegyezni, hogy nem az RDP az egyetlen, amely kitett a kiberfenyegetéseknek. Kockázati tényezőkkel például a VNC-alapú elérések kapcsán is számolni kell, és ezek esetében is körültekintően kell megvalósítani a távoli hozzáféréseket. Akár VPN-kiépítésével, akár más védelmi vonalak alkalmazásával.
 
"Számos vállalatnál szükségszerű volt, hogy nagyon gyorsan áttérjenek a távmunkára anélkül, hogy idő lett volna a megfelelő biztonsági intézkedések bevezetésére. Ezáltal sokkal kitettebbé váltak az ilyen típusú támadásoknak, mivel alkalmazottaiknak otthoni számítógépeikről be kell jelentkezniük a vállalati rendszerbe, ami sok esetben gyengíti a biztonságot" - mondta Dmitrij Galov, a Kaspersky biztonsági kutatója.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség