Hogyan töröljük a Mac-gépeket?

​Lassan két éve, hogy az Apple bemutatta a T2-es chipekkel ellátott számítógépeit, amik új probléma elé állították a cégeket: hogyan töröljék véglegesen az adataikat?
 

Az Apple 2017 második felében jelentette be a T2-es chipekkel állított számítógépeit. A T2-re több kontrollert és technológiát épített, például a secure boot funkciót, mely korlátozza, hogy milyen operációs rendszer tölthető be a macOS eszközökre. Biztosítja, hogy csak egy legitim, megbízható operációs rendszer indulhasson el a gép bekapcsolásakor. Csakhogy ez a lapka biztonsági gátként működik olyankor is, ha a merevlemez tartalmát biztonsági okokból törölni szeretnénk. Ezzel pedig a hagyományos adatmegsemmisítő megoldások nem is tudnak megbirkózni.

A hardverszintű biztonsági funkció hasznos az Apple eszközeit használó intézményeknek, felhasználóknak, ez nem vitás. Azonban mikor arról van szó, hogy az egészségügyi intézmények, iskolák, kormányzati szervek és vállalatok bizalmas adatait szakszerűen, auditálható módon kell megsemmisíteni, akkor gondot okoz ez a védelmi vonal. A boot sorrend manuálisan ugyan átállítható ezeknél az Apple gépeknél, így adattörlő megoldást el lehet indítani, de az nem látja a törölni kívánt adatokat, mivel a T2-es lapka megakadályozza ezt. 

A jó hír, hogy a T2-es chipekkel felszerelt Apple gépekre is van már adattörlő technológia, ami nem más, mint a Blancco LUN Eraser.

A Blancco LUN Eraser alapvető célja, hogy az operációs rendszer érintetlen maradjon az adattörlés során. Ez pedig a T2 esetében éppen kapóra jön. Újabb Apple számítógép esetén nem bootol semmilyen külső megoldást, hanem a UNIX-ra kifejlesztett LUN eszközt futtatja. Ezzel hozzáfér a lemezekhez, és jegyzőkönyvezett, auditált módon töröli annak tartalmát.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség