Hogyan használják az alkalmazottak a ChatGPT-t?
A rohamosan fejlődő ChatGPT és riválisai a vállalatok működését is hatékonyabbá tehetik, ugyanakkor adatvédelmi és adatbiztonsági kockázatokat is felvetnek.
A nagy nyelvi modellek (LLM), például a ChatGPT képesek értelmezni és megválaszolni a felhasználók kérdéseit. Azonban minden alkalommal, amikor kapcsolatba lépünk egy ilyen rendszerrel, vagy akár az azokra épülő chatbotokkal, és információt kérünk, akkor fennáll a veszélye, hogy érzékeny adatokat osztunk meg. Éppen ezért lehet, hogy míg egyes cégek kifejezetten támogatják, addig mások tiltják a ChatGPT használatát a munkahelyi eszközökön.
Az ESET kutatói felhívták a figyelmet arra, hogy amikor egy chatbotnak kérdést teszünk fel, akkor a beírt adatok "nyilvánossá" válhatnak. Ez persze nem jelenti azt, hogy a rendszerek azonnal felhasználnák a tőlünk megszerzett információt másnak adott válaszokhoz. Az LLM szolgáltató vagy partnerei azonban hozzáférhetnek ezekhez az adatokhoz, és beépíthetik a technológia következő verzióiba. Ezen aggályok miatt az OpenAI, a ChatGPT mögött álló vállalat bevezette a csevegési előzmények kikapcsolásának lehetőségét, ami megakadályozza, hogy a felhasználói adatokat az OpenAI a mesterséges intelligencia modelljeinek tanítására és fejlesztésére használja fel.
A biztonsági cég szakértői nemrég összegyűjtötték a leggyakrabban előforduló problémákat, és tanácsokat adtak a kockázatok csökkentéséhez:
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat