Hasznos kiegészítő jelent meg a Firefoxhoz
A VirusTotal fejlesztői kiadták a Firefox webböngészőhöz készített VTZilla 2.0 kiegészítőjüket, amely kényelmes módot ad a fájlok és webcímek ingyenes biztonsági ellenőrzésére.
A kártékony fájlok, weboldalak ellenőrzésére használható VirusTotal szolgáltatás nemcsak a régóta ismert weboldalon keresztül vehető igénybe. A fejlesztői ugyanis egyebek mellett böngészőkiegészítőket is készítettek már, amelyek segítségével egyszerűbb, és biztonságosabb módon lehet ellenőrizni a különféle állományok, webes tartalmak veszélyességét. A VTZilla nevű bővítmény már eddig is elérhető volt az Internet Explorerhez, a Google Chrome-hoz és a Mozilla Firefoxhoz is. Azonban a Firefox Quantum bevezetésével olyan sok változás történt a Mozilla böngészője kapcsán, hogy a VirusTotal szakemberei jobbnak látták, ha teljesen újra gondolják a kiegészítőjük működését. Komoly fejlesztésbe kezdtek, aminek eredménye a VTZilla 2.0 lett.
A VTZilla nem kizárólag a kompatibilitás terén fejlődött, hanem funkcionalitásban is. Ennek köszönhetően az eddigieknél valamivel több beállítási és ellenőrzési lehetőség vált elérhetővé. A legfontosabb funkciók a következők:
- letöltések automatikus vizsgálata
- dokumentumok (például Word és PDF állományok) automatikus ellenőrzése
- URL-ek vizsgálata.

Az automatizmus természetesen kikapcsolható, és a helyi menü segítségével is kezdeményezhetők egyedi ellenőrzések.

Az automatikus vizsgálatok engedélyezése a dokumentumok esetében mindenképpen megfontolandó, hiszen ez esetben minden ilyen típusú állomány feltöltésre kerül a VirusTotal szervereire, ami adatvédelmi szempontból problémákat vethet fel, és egyes szervezetek esetében aggályosnak minősülhet. Ilyenkor inkább az új, figyelmeztető funkció használata javasolt, amely a dokumentumok letöltése előtt megkérdezi a felhasználótól, hogy szeretné-e ellenőrzésre feltölteni a fájlt.
A VTZilla a helyi menüből lehetőséget ad hash kódok alapján történő vizsgálatra is. Ekkor nyilván a korábban esetlegesen már elvégzett vizsgálatok eredménye válik lekérdezhetővé.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat