Hasznos kiegészítő Chrome-hoz és Firefoxhoz

A Malwarebytes kiadta azt a webböngészőkhöz készült kiegészítőjét, amelynek segítségével sok káros weboldal méregfogát lehet kihúzni.
 

A webes támadások továbbra is töretlenül tartják magukat, és folyamatosan veszélyeztetik a számítógépeket. Több biztonság cég ezért olyan böngészőkiegészítőket fejleszt, amelyek a netezés során felmerülő kockázatokat hivatottak csökkenteni. Legyen szó reklámblokkolásról, kártékony fájlok detektálásáról, ezek a kiegészítő valóban hasznos szolgálatot tehetnek. Így gondolta mindezt a Malwarebytes is, amely kiadta a legújabb kiegészítőjét. Ez a Mozilla Firefox, valamint a Google Chrome webböngészőkkel kompatibilis.
 
Az új bővítmény egy meglehetősen komplex kiegészítőnek számít, és több biztonsági funkcióval is rendelkezik. Ezek közül a legfontosabb az anti-malware modul, amelynek feladata a kártékony programok, ártalmas kódok felismerése és blokkolása. Emellett a kiegészítőben helyet kapott egy csalásfelderítő modul, ami a technikai támogatásos csalásokhoz készült weblapokat hivatott detektálni. A bővítmény támogatja a reklámblokkolást, és az online aktivitások nyomon követésének tiltását is.

 
A fentiek közül érdemes egy kicsit alaposabban szemügyre venni a technikai csalások elleni védelmet. Az ilyen károkozások során az elkövetők megtévesztő weblapokat szerkesztenek, és valami nagy technikai bajról (vagy akár mondvacsinált vírusfertőzésről) számolnak be, ami miatt a felhasználónak fel kell hívnia egy telefonszámot. Ez vagy emelt díjas szám, vagy a támadók ezen keresztül próbálnak bizalmas adatokat kipuhatolni, illetve távolról hozzáférést szerezni a számítógéphez. A Malwarebytes új kiegészítője ezekre az oldalakra figyel kétféle módon. Egyrészt már ismert, ártalmas célokat szolgáló URL-lista alapján dönt, másrészt heurisztikus módszerekkel igyekszik kiszűrni a csalók weblapjait. Ez utóbbi azért hasznos, mert a biztonsági cég előtt még ismeretlen, káros weblapok esetén is jelezhet a felhasználónak.
 
Az új kiegészítő esetében az egyes funkciók tetszés szerint ki- és bekapcsolhatók. Emellett egy fehérlista is rendelkezésre áll, amelyre a felhasználó szabadon felveheti az általa megbízhatónak tartott weboldalakat (domaineket).
 
Végül fontos megjegyezni, hogy a kiegészítő jelenleg még csak béta verzióban érhető el, így a működésével kapcsolatban lehetnek problémák. Többen jelezték a fórumokon, hogy egyes esetekben a bővítmény kicsit túlbuzgó, és ártalmatlan weblapok esetén is riaszt.
 
A kiegészítő a Chrome Áruházból vagy a Firefox kiegészítőit tartalmazó hivatalos weboldalról tölthető le.
 
  1. 4

    A QNAP jelentős mennyiségű biztonsági frissítést adott ki.

  2. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hibától vált meg.

  3. 4

    A Dahua Technology hét biztonsági hibáról adott tájékoztatást.

  4. 4

    A Google ChromeOS egy fontos hibajavítást kapott.

  5. 3

    A Spring Framework egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  6. 4

    A 7-Zip egy súlyos sebezhetőség miatt szorul frissítésre.

  7. 3

    Újabb biztonsági frissítést kapott a Drupal.

  8. 4

    A Google Chrome egy fontos biztonsági hibajavítást kapott.

  9. 3

    Fél tucat biztonsági hiba vált kimutathatóvá a PHP-ben.

  10. 3

    A Nextcloud Desktop esetében két biztonsági rést kell befoltozni.

Partnerhírek
Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

Hazánkba is megérkezett az ESET Services

​Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.

hirdetés
Közösség