Hamis LastPass alkalmazás került az App Store-ba
Egy hamis LastPass alkalmazás terjedt a hivatalos Apple App Store-ban. Mindössze egy betű különböztette meg a hamisat az eredetitől.
A LastPass figyelmeztetést adott ki amiatt, hogy az Apple hivatalos alkalmazásboltjában, az App Store-ban egy nagyon megtévesztő, hamis alkalmazás jelent meg, amely a széles körben használt jelszókezelő ismertségét igyekezett kiaknázni. Noha az Apple oldalára - leginkább a szigorú gépi és manuális ellenőrzéseknek köszönhetően - viszonylag ritkán kerülnek ki hamis alkalmazások, most valamiért mégis minden felülvizsgálaton sikerült átvinniük a csalóknak a nemkívánatos appjukat.
A hamis alkalmazásnak a "LassPass" nevet adták, az eredeti app "LastPass" neve helyett, vagyis mindössze egyetlen betű eltérés volt. Emellett felhasználták a cég arculati elemeit, logóját, hogy ezzel is még több felhasználót tudjanak rászedni.

A problémás app oldalán - a névben szereplő kis eltérés mellett - az tűnhetett fel a figyelmes felhasználóknak, hogy az eredeti app több tízezres nagyságrendű értékelési számához képest a klónhoz mindössze néhány vélemény érkezett. Mindezeken túl a szoftver fejlesztőjeként "Parvati Patel" volt megjelölve, és nem a "LogmeIn, Inc." (A Parvati Patel nevű fejlesztő több legális appal is jelen van az App Store-on, így az is elképzelhető, hogy az elkövetők a fiókjának kompromittálásával publikálták a hamis szoftvert.)
Mivel a LastPass app nagyon érzékeny adatok (felhasználónevek, jelszavak, tokenek stb.) tárolására és kezelésére szolgál, ezért feltételezhető, hogy a csalók ezúttal ilyen adatokat igyekeztek megkaparintani azon felhasználóktól, akik tévedésből a hamis szoftvert telepítették fel.
Prémium előfizetéssel!
-
A Vim esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
Számos biztonsági rést foltozott be az Autodesk a különféle AutoCAD alkalmazásokon.
-
Kritikus és nulladik napi sebezhetőségekre derült fény a Red Hat OpenShift Container Platform kapcsán.
-
Egyre szélesebb körben indulnak az Apache Tomcat egyik hibáját kihasználó támadások.
-
Kritikus veszélyességű hibák jelentenek kockázatot az IBM QRadar SIEM esetében.
-
A GitLab fejlesztői fontos biztonsági frissítéseket tettek letölthetővé.
-
A Juniper Junos OS egy nulladik napi biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A PHP kapcsán fél tucat sérülékenységre derült fény.
-
Kritikus veszélyeségű hibákról számolt be a Microsoft az Edge kapcsán.
-
Az Adobe kilenc biztonsági rést foltozott be a PDF-kezelő szoftverein.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
Az ESET elnyerte az AV-Comparatives 2024-es Év Terméke díját az ESET HOME Security Essential megoldásával.