Hamis hívásokkal lop banki adatokat a FakeCalls vírus
Ismét felütötte a fejét az androidos FakeCalls vírus, amely nagyon megtévesztő módon képes banki ügyfelektől bizalmas adatokat kicsalni.
A FakeCalls első variánsaira körülbelül egy évvel ezelőtt a Kaspersky biztonsági kutatói figyeltek fel. A hamis telefonhívásokkal operáló szerzemény meglehetősen nagy visszhangot váltott ki, mivel olyan technikákat vonultatott fel, amelyek akkor még nem igazán voltak széles körben elterjedtek a csalók körében.
A mobilvírus célja nem más volt, mint hogy hamis telefonhívások révén rászedje a potenciális áldozatait arra, hogy adják meg a bizalmas banki adataikat, illetve a bank- és hitelkártyáikhoz tartozó legfontosabb információkat.
A csalók számítása minden bizonnyal bejött, mivel a FakeCalls fejlesztése azóta sem állt le, és a legutóbbi változatai még trükkösebbek, még nehezebben detektálhatók. A Check Point szakemberei az utóbbi időszakban 2500 mintát azonosítottak a károkozóból. Ezek mindegyike Dél-Koreában jól ismert pénzintézetek névével él vissza. Ilyen módon elsősorban a dél-koreai felhasználókat veszélyezteti, de ez nem jelenti azt, hogy a későbbiekben a csalók nem tudják kiterjeszteni a tevékenységüket más régiókra is. Persze az is könnyen elképzelhető, hogy a világ más pontjain tevékenykedő vírusírók elkezdik majd átvenni a FakeCalls-ban megjelenő technikákat. Ezért érdemes áttekinteni, hogy miként is működnek ezek a károkozások.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat