Hamis hívásokkal lop banki adatokat a FakeCalls vírus

Ismét felütötte a fejét az androidos FakeCalls vírus, amely nagyon megtévesztő módon képes banki ügyfelektől bizalmas adatokat kicsalni.
 

A FakeCalls első variánsaira körülbelül egy évvel ezelőtt a Kaspersky biztonsági kutatói figyeltek fel. A hamis telefonhívásokkal operáló szerzemény meglehetősen nagy visszhangot váltott ki, mivel olyan technikákat vonultatott fel, amelyek akkor még nem igazán voltak széles körben elterjedtek a csalók körében.
 
A mobilvírus célja nem más volt, mint hogy hamis telefonhívások révén rászedje a potenciális áldozatait arra, hogy adják meg a bizalmas banki adataikat, illetve a bank- és hitelkártyáikhoz tartozó legfontosabb információkat.
 
A csalók számítása minden bizonnyal bejött, mivel a FakeCalls fejlesztése azóta sem állt le, és a legutóbbi változatai még trükkösebbek, még nehezebben detektálhatók. A Check Point szakemberei az utóbbi időszakban 2500 mintát azonosítottak a károkozóból. Ezek mindegyike Dél-Koreában jól ismert pénzintézetek névével él vissza. Ilyen módon elsősorban a dél-koreai felhasználókat veszélyezteti, de ez nem jelenti azt, hogy a későbbiekben a csalók nem tudják kiterjeszteni a tevékenységüket más régiókra is. Persze az is könnyen elképzelhető, hogy a világ más pontjain tevékenykedő vírusírók elkezdik majd átvenni a FakeCalls-ban megjelenő technikákat. Ezért érdemes áttekinteni, hogy miként is működnek ezek a károkozások.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség