Hallgatózni lehetett az Apple Watch okosórákkal

​Az Apple átmenetileg letiltotta az okosóráin található Walkie-Talkie alkalmazást, mivel abban egy súlyos biztonsági hibára derült fény.
 

Az Apple-nek idén januárban a népszerű FaceTime alkalmazásában le kellett tiltania a csoportos hívás funkciót, mivel annak kapcsán egy súlyos sérülékenység látott napvilágot. Kiderült ugyanis, hogy egy sérülékenység következtében iOS-re épülő okostelefonokon és táblagépeken, valamint macOS alapú számítógépeken hallgatózásra adott lehetőséget a szoftver. Méghozzá úgy, hogy a hívott félnek ehhez semmit nem kellett tennie. Amikor kicsengett a hívás, akkor már hallhatóvá válhatott a hívott fél környezetében folytatott beszélgetés, akár úgy is, hogy senki nem fogadta a hívást. (Egyes esetekben kamerás kémkedésre is mód nyílhatott.)
 
Az Apple a FaceTime hibáját viszonylag gyorsan, február elején orvosolta. A napokban azonban egy újabb, kísértetiesen hasonló probléma jutott a vállalat tudomására a sebezhetőségek bejelentésére szolgáló kezdeményezésén keresztül. Egy biztonsági kutató arra jött rá, hogy az Apple Watch okosórán futtatható Walkie-Talkie alkalmazás szintén módot adhat kémkedésre, lehallgatásra (iPhone-on keresztül).
 
Az Apple biztonsági csapata azonnal megkezdte a sebezhetőség vizsgálatát, és megállapította, hogy az valóban kockázatot rejt. Ezért a hibajavítás elkészítéséig átmenetileg letiltotta a szóban forgó szoftvert. Ettől az még nem tűnik el az órákról, de a blokkolás feloldásáig nem használható.

 
A Walkie-Talkie app 2018-ban került fel először a Apple okosóráira a WatchOS 5-ös verziójának megjelenésekor. A feladata, hogy lehetőséget adjon a felhasználók közötti kommunikációra anélkül, hogy ehhez bármiféle hívást kellene kezdeményezni. A felhasználó csak megnyomja az óra gombját addig, amíg beszélni szeretne, majd várakozik a másik fél válaszára. Vélhetőleg e folyamatot kezelő összetevőbe csúszott hiba, de az Apple egyelőre nem szolgált technikai részletekkel. Biztonsági okokból nem adott arról sem tájékoztatást, hogy a sérülékenység miként használható ki.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  3. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  4. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  5. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  6. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  7. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  8. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  9. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  10. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség