Hackerversenyre gurult be egy Tesla
A Pwn2Own hackerversenyen idén is igazi csillaghullást láthattunk. Még egy Tesla Model 3 is a fehérkalaposok célkeresztjébe került.
A Pwn2Own hackerversenynek évek óta a kanadai CanSecWest konferencia ad otthont. Az idei, immár három napos esemény iránt is meglehetősen nagy volt az érdeklődés. A Trend Micro Zero Day Initiative (ZDI), mint főszervező persze tett is róla, hogy érdemes legyen részt venni a megmérettetésen, hiszen idén az összdíj elérte az egy millió dollárt. Ezúttal is azok a versenyzők térhettek haza jutalommal a zsebükben, akik a leggyorsabban, a lehető legnagyobb kockázatot jelentő sérülékenységekről rántották le a leplet, és mutattak be azok felhasználásával támadásokat.
Az első nap
A hackerverseny első napján két kutató Amat Cama és Richard Zhu brillorozott. Először a Safarit kényszírtették térdre egy puffertúlcsordulási hibával, aminek révén a sandbox védelmet is sikerült megkerülniük. Ezért a tettükért 55 ezer dollár ütötte a markukat. A két kutató nem örömködött sokáig, ugyanis gyorsan bemutattak még két támadást. Ezúttal az Oracle VirtualBox ellen, amivel plusz 35 ezer dollárhoz jutottak. Majd levezetésként a VMware Workstationt is feltörték, méghozzá oly módon, hogy egy vendég operációs rendszerről kódokat tudtak futtatni a hoszt rendszeren. Ezt a zsűri kritikus sérülékenységként értékelte, és rögtön 70 ezer dollárt ítélt oda a két szakembernek.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat