Hackerek kényszerítették térdre az amerikai T-Mobile-t
Az amerikai T-Mobile ismét egy olyan, nagyon jelentős adatbiztonsági incidenst volt kénytelen elkönyvelni, amely ezúttal 37 millió ügyfelét érintette.
Az amerikai T-Mobile az elmúlt években többször került a biztonsági hírek élére azáltal, hogy nem sikerült komoly kibertámadásokat időben elhárítania, amik végül rendszerek kompromittálásával, valamint adatszivárgásokkal jártak. A vállalat korábban már elkötelezte magát a védelmének jelentős fejlesztése mellett. Azonban minden jel arra utal, hogy eddig ezek nem hozták meg a kívánt eredményt, hiszen egy újabb bizarr, de egyben tanulságos adatlopás történt a vállalatnál.
A T-Mobile szerint a támadók 2022. november 25-én kezdték az akciójukat, azonban arra csak idén, január 5-én derült fény. Ennek következtében az elkövetőknek bőven volt idejük arra, hogy elérjék a céljukat.
Az eddigi vizsgálatok arra derítettek fényt, hogy az incidens egy sérülékeny API-n keresztül következett be. Ezzel kapcsolatos technikai részleteket ugyan nem kívánt elárulni a vállalat, de könnyen elképzelhető, hogy a feketekalapos hackerek találtak egy olyan sebezhető API-hívást, amin keresztül hitelesítés nélkül is képesek voltak adatok lekérdezésére.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat