Gyorsan lecsapnak az SAP hibáira a hackerek
A kiberbűnözők jóval gyorsabban reagálnak az SAP alkalmazásaiban felfedezett sebezhetőségekre, mint azt eddig sejteni lehetett.
Az SAP és az Onapsis egy közös kutatást végzett annak érdekében, hogy tiszta képet kaphassanak az SAP alkalmazásait sújtó kibertámadásokról. A felmérést 2020 közepétől végezték a kutatók, és elsősorban azt vizsgálták, hogy egy-egy napvilágra került sérülékenységet milyen módon, milyen célokkal és milyen gyorsan képesek kihasználni a feketekalapos hackerek.
Mivel az SAP szoftverei széles körben használatosak vállalati és intézményi berkekben, ezért ezeket kiemelt célpontként kezelik a kiberbűnözők. Ha ugyanis egy ilyen rendszert sikerül meghackelniük, akkor azzal értékes, jelentős mennyiségű adatot tudnak kiszivárogtatni, illetve olyan károkozásokat hajthatnak végre, amivel megbéníthatják a célkeresztbe állított szervezetek működését.
A Onapsis szerint az elemzések arra mutatnak rá, hogy a legfontosabb feladatok egyike kétségkívül az SAP által kiadott patch-ek minél előbbi telepítése lenne. Ezek ugyanis gyakorta maradnak el, vagy csak késve kerülnek fel az érintett rendszerekre, miközben a támadók minden korábbinál gyorsabban reagálnak egy-egy nyilvánosságra került biztonsági résre. A felmérés szerint általában a hibák napvilágra kerülését követő 48 órán belül elkezdődik a sebezhető célpontok felderítése, majd 24 órán belül a biztonsági rések kihasználására irányuló tevékenységek is elindulnak. Sok esetben nem egy sérülékenységen keresztül hajtják végre a támadásaikat a kiberbűnözők, hanem több ismert hiba révén igyekeznek elérni a céljukat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat