Gyorsan frissítse a Magentot, ha még nem tette meg!

​A Magento egyik sebezhetősége nagyon felkapottá vált kiberbűnözői körökben, ezért az érintett webáruházak üzemeltetőinek különösen érdemes figyelniük a frissítések elvégzésére.
 

A Magento nyílt forráskódú e-kereskedelmi platform jelenleg megközelítőleg 170 ezer webáruház működését biztosítja világszerte. Ennél fogva egy-egy biztonsági rése széles körű támadásokra ad lehetőséget. Sajnos e lehetősséggel a kiberbűnözők gyakorta élnek is, és nem egyszer automatizált módszerekkel indítanak tömeges támadásokat e webshopok ellen.
 
A Magento kapcsán idén februárban egy veszélyes sebezhetőségre (CVE-2022-24086) derült fény, amelyhez a Adobe ugyan gyorsan kiadta a frissítést, de az sok esetben nem került telepítésre az üzemeltetők által. A biztonsági rés kockázatát látva egyebek mellett a CISA is figyelemfelhívó közleményt adott ki, és a biztonsági frissítések telepítésére buzdított. Különösen azután, hogy a biztonsági rés kihasználásához szükséges exploitok napvilágra kerültek, így a támadóknak nem volt nehéz dolguk a kiszemelt webshopok kompromittálásakor.
 
A Sansec biztonsági kutatói az elmúlt időszakban fokozatosan növekvő aktivitást tapasztaltak a szóban forgó sérülékenységgel összefüggésben. Alapvetően háromféle támadási típust figyeltek meg. Ezek úgy valósulnak meg, hogy az elkövetők különféle űrlapmezőkbe (vezetéknév, keresztnév, ÁFA) speciálisan összeállított kódokat szúrnak be. A sebezhetőség miatt ezek lefutnak az érintett kiszolgálón, és további kódokat juttatnak fel azokra. E fájlok neve lehet például "223sam.jpg" vagy "health_check.php".  A letöltött kódok mindegyike hátsó kapuként működik a szervereken, és további visszaélésekre, manipulációkra, károkozásokra adnak lehetőséget.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség