Gyorsabbá vált a weboldalak hiteles mentése

​Magyarországra is megérkezett a WebPreserver szakértői eszköz, amelynek segítségével közösségi és egyéb weboldalak hiteles mentésére nyílik lehetőség.
 

Egyre gyakrabban fordul elő, hogy weboldalakat kell lementeni olyan módon, hogy a mentések később bizonyítékként is felhasználhatók legyenek. Erre többféle módszer és eszköz létezik, amelyek közül az egyik a WebPreserver. Ezt az eszközt kifejezetten forensic célokkal fejlesztették ki, így az nemcsak a mentésről gondoskodik, hanem a hitelességről is (például hash generálással és digitális aláírással).
 
A WebPreserver fontos sajátossága, hogy több más forensic eszköztől eltérően nem a közösségi szolgáltatások által biztosított API-kon keresztül végzi a mentést, hanem közvetlenül webböngészőből. Ehhez egy Google Chrome bővítmény áll rendelkezésre, amely alapvetően kétféle technikával teszi lehetővé a weblapok elraktározását. Egyrészt manuálisan lehet meghatározni a mentendő tartalmakat, másrészt automatizált eljárásokkal végezhető el a pillanatfelvételek rögzítése. Ez utóbbi esetben a szoftver sok munkát és időt takaríthat meg, hiszen a legszélesebb körben elterjedt közösségi oldalakon képes a bejegyzéseket, kommenteket, véleményeket automatikusan feltérképezni. Külön támogatott a Facebook, az Instagram, a LinkedIn és a Twitter profilok automatizált mentése, de az eszköz bármely weboldal mentését képes elvégezni. A mentések kezeléséhez pedig egy webes felület áll rendelkezésre.
 
A WebPreserver a YouTube-hoz is kiemelt támogatást biztosít oly annyira, hogy a fejlesztőcég külön megállapodást kötött a Google-lel, hogy a YouTube tartalmak, videók (MP4-formátumú) mentése is legálisan elvégezhető legyen.
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség