Gyorsabbá vált a weboldalak hiteles mentése
Magyarországra is megérkezett a WebPreserver szakértői eszköz, amelynek segítségével közösségi és egyéb weboldalak hiteles mentésére nyílik lehetőség.
Egyre gyakrabban fordul elő, hogy weboldalakat kell lementeni olyan módon, hogy a mentések később bizonyítékként is felhasználhatók legyenek. Erre többféle módszer és eszköz létezik, amelyek közül az egyik a WebPreserver. Ezt az eszközt kifejezetten forensic célokkal fejlesztették ki, így az nemcsak a mentésről gondoskodik, hanem a hitelességről is (például hash generálással és digitális aláírással).
A WebPreserver fontos sajátossága, hogy több más forensic eszköztől eltérően nem a közösségi szolgáltatások által biztosított API-kon keresztül végzi a mentést, hanem közvetlenül webböngészőből. Ehhez egy Google Chrome bővítmény áll rendelkezésre, amely alapvetően kétféle technikával teszi lehetővé a weblapok elraktározását. Egyrészt manuálisan lehet meghatározni a mentendő tartalmakat, másrészt automatizált eljárásokkal végezhető el a pillanatfelvételek rögzítése. Ez utóbbi esetben a szoftver sok munkát és időt takaríthat meg, hiszen a legszélesebb körben elterjedt közösségi oldalakon képes a bejegyzéseket, kommenteket, véleményeket automatikusan feltérképezni. Külön támogatott a Facebook, az Instagram, a LinkedIn és a Twitter profilok automatizált mentése, de az eszköz bármely weboldal mentését képes elvégezni. A mentések kezeléséhez pedig egy webes felület áll rendelkezésre.
A WebPreserver a YouTube-hoz is kiemelt támogatást biztosít oly annyira, hogy a fejlesztőcég külön megállapodást kötött a Google-lel, hogy a YouTube tartalmak, videók (MP4-formátumú) mentése is legálisan elvégezhető legyen.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat