Gyakran toppan be az iskolákba zsarolóvírus
Az oktatási intézményeket egyre gyakrabban sújtja zsarolóvírus. Az elmúlt évben 60 százalékuk hálózatába került be ilyen kártékony program.
A Sophos egy ágazati felmérést tett közzé, amelynek elvégzése során azt vizsgálta, hogy az oktatási szektort milyen mértékben érintik a zsarolóvírusokra épülő támadások. Az eredmények pedig nagyon aggasztó képet festenek az oktatási intézmények biztonságával kapcsolatban. Kiderült ugyanis, hogy a felmérésben résztvevők 60 százalékánál az elmúlt egy évben kimutatható volt legalább egy alkalommal zsarolóvírus fertőzés. (Ez az arány egy évvel korábban 44 százalék volt.)
Más szektorokkal összehasonlítva az oktatási intézmények jelentették a legnagyobb számban azt, hogy a zsarolóvírus támadások a működésükre jelentős hatást gyakoroltak függetlenül attól, hogy állami vagy magán intézményekről van szó.
Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a megkérdezett intézmények töredékének sikerült visszaszereznie, helyreállítania a támadások során titkosított fájlokat, adatokat még a váltságdíj kifizetését követően is. A helyreállítási munkák pedig átlagosan több mint egy hónapot vettek igénybe.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat