Grafikusok gépeire fáj a foguk a csalóknak
Az illegális kriptobányászatot folytató kiberbűnözők olyan számítógépeket állítottak célkeresztbe, amelyek komolyabb grafikus teljesítménnyel rendelkeznek.
A kriptobányászat erőforrásigénye miatt a kiberbűnözők már korábban is gyakorta nagyobb teljesítményű számítógépeket igyekeztek megfertőzni. Így sokszor szerverek is áldozatul estek az akcióiknak. Ugyanakkor jól ismert tény, hogy a kirptobányászat során az az igazán hatékony és ideális, ha minél nagyobb a grafikus (GPU) kapacitás. Így aztán nem meglepő, hogy bűnözők egy csoportja olyan rendszerekre kezdett fókuszálni, amelyek feltételezhetően komolyabb GPU-erőforrásokat vonultatnak fel. Ezeket a támadásaikat pedig olyan módon próbálják célozni, hogy grafikai munkákkal és videószerkesztéssel foglalkozó felhasználók érdeklődését keltik fel.
A Cisco Talos kutatói által leleplezett alvilági kampány során az elkövetők olyan alkalmazásokat reklámoznak, mint például az Adobe Illustrator, az Autodesk 3ds Max vagy a SketchUp Pro. Amennyiben a felhasználó ezek valamelyikét letölti a csalók oldalairól, illetve szervereiről (abban a hitben, hogy eredeti szoftverekhez jut), akkor valójában manipulált telepítőket juttat fel a saját számítógépére.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat