Grafikusok gépeire fáj a foguk a csalóknak

​Az illegális kriptobányászatot folytató kiberbűnözők olyan számítógépeket állítottak célkeresztbe, amelyek komolyabb grafikus teljesítménnyel rendelkeznek.
 

A kriptobányászat erőforrásigénye miatt a kiberbűnözők már korábban is gyakorta nagyobb teljesítményű számítógépeket igyekeztek megfertőzni. Így sokszor szerverek is áldozatul estek az akcióiknak. Ugyanakkor jól ismert tény, hogy a kirptobányászat során az az igazán hatékony és ideális, ha minél nagyobb a grafikus (GPU) kapacitás. Így aztán nem meglepő, hogy bűnözők egy csoportja olyan rendszerekre kezdett fókuszálni, amelyek feltételezhetően komolyabb GPU-erőforrásokat vonultatnak fel. Ezeket a támadásaikat pedig olyan módon próbálják célozni, hogy grafikai munkákkal és videószerkesztéssel foglalkozó felhasználók érdeklődését keltik fel.
 
A Cisco Talos kutatói által leleplezett alvilági kampány során az elkövetők olyan alkalmazásokat reklámoznak, mint például az Adobe Illustrator, az Autodesk 3ds Max vagy a SketchUp Pro. Amennyiben a felhasználó ezek valamelyikét letölti a csalók oldalairól, illetve szervereiről (abban a hitben, hogy eredeti szoftverekhez jut), akkor valójában manipulált telepítőket juttat fel a saját számítógépére.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség