Google: áttekinthetőbbé válnak a biztonsági események

A Google egy hasznos eszközzel bővítette ki a G Suite megoldását. Mostantól könnyebb áttekinteni a biztonságot érintő eseményeket.
 

A felhő alapú szolgáltatások és rendszerek rohamosan fejődnek, aminek egyenes következménye, hogy mind összetettebbé és komplexebbé válnak. Mindez pedig megfelelő eszközök nélkül igencsak megnehezítheti az üzemeltetők dolgát. Még rosszabb, hogy nehezebbé válik a biztonsági események nyomon követése, ami adott esetben a különféle incidensek detektálását vagy az azokra történő reagálást is időigénesebbé teszi.

A Google a G Suite adminisztrátorok számára mostantól egy olyan újabb eszközt biztosít, ami kifejezetten az értesítések, riasztások egy felületen történő, a korábbiaknál átláthatóbb megjelenítését teszi lehetővé. A jelenleg még béta verzióban létező, úgynevezett Alert Center mind a domain, mind a felhasználói szintű eseményekről képes tájékoztatást nyújtani, és adott esetben azonnali beavatkozásra ad módot. 

A riasztások kezelésére szolgáló új központi felület alapvetően három modulból nyeri az információkat. Egyrészt az adathalászat és kéretlen levelek ellen védő (antispam) rendszerekből. Másrészt információkat nyújt a Google Operations eseményekről, azaz a Google által vizsgált G Suite biztonsági problémákról, incidensekről. Harmadrészt pedig az MDM (mobile device management) riasztásokkal is elboldogul. 

Lesznek változások az MDM terén

A Google szeptember 19-től némileg változtat az MDM-mel kapcsolatos megközelítésein. Ezek közül a leglátványosabb, hogy amikor a felhasználó egy új vagy gyári beállításokra visszaállított készüléket első alkalommal illeszt céges Google fiókhoz, akkor az Android meg fogja kérdezni, hogy biztosan nem magán fiókkal szeretne-e regisztrálni. Ha a cégest választja, akkor a készülék (aktív MDM esetén) kötelezően vállalati tulajdonba kerül a biztonsági szabályokat illetően. 

Ugyancsak szeptember 19-től az MDM policy engedékenyebbé válik a Google Playen található alkalmazások telepítésével összefüggésben, de természetesen a jövőben is lesz lehetőség fehérlisták összeállítására, amivel szigorú alkalmazáskontroll valósítható meg. 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség