Gigantikus összeget fizet a Google a Wizért
Már csak a hatóságok jóváhagyásán múlik, hogy megvalósulhat-e a Google gigaméretű kiberbiztonsági üzlete.
A Google tavaly 23 milliárd dolláros vételi ajánlatot tett a Wiz kiberbiztonsági cégre. Akkor azonban a felvásárlás nem valósult meg, mivel a felek nem tudtak megállapodni. Mostanra bebizonyosodott, hogy a Google (Alphabet) nem adta fel, és további tárgyalásokat kezdeményezett egy még tekintélyesebb ajánlattal. Ezt már nem is utasította vissza a Wiz. A legfrissebb hírek szerint a két cég menedzsmentje 32 milliárd dolláros akvizícióban állapodott meg. (Ez sokszorosan felülmúlja a 2022-es Mandiant felvásárlás 5,4 milliárd dolláros értékét is.)
A 2020-ban Izraelben alapított Wiz az egyik legnagyobb felhőbiztonsági vállalattá nőtte ki magát. Elsősorban annak köszönheti a sikerét, hogy egy olyan kiberbiztonsági platformot fejlesztett ki, amely a legnagyobb felhőszolgáltatások mindegyikével kompatibilis, és egy menedzsment felületről teszi lehetővé ezen környezetek átfogó védelmét, beleértve a fenyegetettségek felderítését és az átfogó kockázatkezelést is. Támogatja az Amazon Web Services, a Microsoft Azure és az Oracle Cloud szolgáltatások használatát.
A Bloomberg szerint a mostani giga üzlet jól jelzi a Google felhőbiztonság iránti elköteleződését, és egyben azt is, hogy az ilyen védelmi platformokra nagy szükség van. Egyre több kiberfenyegetettséggel kell ugyanis számolni a felhős környezetek esetében, miközben növekszik az adatlopással és kiberkémkedéssel járó incidensek száma. Emellett mind gyakrabban fordul elő, hogy a hibrid környezetekben a felhős rendszerek szolgálnak a támadások belépési pontjául a belső hálózatok irányába.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat