Futárcégek nevében terjednek vírusos e-mailek

​Egyre több olyan kártékony e-mail terjed, amelyek látszólag futárcégektől érkeznek. Legtöbbször a UPS, a FedEx és a DHL nevével élnek vissza a csalók.
 

A Kaspersky kutatói újabb spam- és adathalász támadásokat fedeztek fel, amelyek kiszállítandó csomagokra várakozó felhasználókat vesznek célba. A csalók gyakran szállítmányozási cégek alkalmazottjaként tűntetik fel magukat, és közlik, hogy egy csomag érkezett. Emellett közlik, hogy a csomag átvételéhez előbb a címzettnek el kell olvasnia, vagy meg kell erősítenie a mellékelt fájlban szereplő információkat. Amint az áldozat kinyitja a mellékletet, akkor a rosszindulatú program letöltődik számítógépre.

A biztonsági cég szerint ezek a levelek a legutóbbi alvilági kampány során például a Remcos nevű trójai terjesztésében kaptak szerepet. Ez a rosszindulatú program zombi számítógéppé változtatja a PC-ket, vagyis azokat egy botnethez csatlakoztatja. Továbbá adatokat lop, vagy részt vesz egyéb károkozók terjesztésében.

A szóban forgó levelek esetenként weboldalakra mutató hivatkozásokat is tartalmaznak. Az adathalászok hitelesnek tűnő másolatokat készítenek a népszerű kézbesítési szolgáltatások webhelyeiről. A potenciális áldozatokat pedig arra kérik, hogy olyan adatokat adjanak meg, mint például az e-mail cím és a jelszó ahhoz, hogy a weboldalon nyomon követhessék a csomagjaikat.

"A kibontakozó világjárvány sok ágazatban káoszt teremtett - ideértve a kézbesítési szolgáltatásokat is. Nem meglepő, hogy a számítógépes bűnözők ezt előnyükre próbálják fordítani. Annak ellenére, hogy mindenki szeretne minél hamarabb a csomagjához jutni, fontos, hogy mindig körültekintően mérjük fel, honnan érkeznek ezek az e-mailek, és ellenőrizzük, hogy a hivatkozott weboldal címe helyes-e" - mondta Tatjana Serbakova, vezető elemző. A szakember szerint mindig alaposan szemügyre kell venni a feladó e-mail címét és a levelek szövegét. Soha nem szabad megnyitni gyanús e-mailekben lévő mellékleteket, és az azokban szereplő hivatkozásokra való kattintást is kerülni kell.
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség