Furán bánik a tömörített fájlokkal az új Windows 10

​A Windows 10 őszi frissítésével már eddig is sok baj volt, de most még eggyel nőt a problémák száma.
 

A Windows 10 őszi (1809-es) verziója nem sikerült úgy, ahogy azt a felhasználók és a Microsoft szerették volna. A legnagobb probléma az volt, hogy a frissítés telepítésekor esetenként adatvesztés következhetett be, amit a felhasználók értékes dokumentumai bánhattak. Ugyan volt némi remény az állományok helyreállítására, a Microsoft érthető módon inkább úgy határozott, hogy felfüggeszti a frissítést addig, amíg megnyugtató módon nem javítja a hibát. A frissítés frissítése időközben elkészült, és folyik a tesztelés. Csakhogy a napokban egy újabb hibára derült fény.
 
Több felhasználó jelezte az interneten, hogy a 1809-es verzió telepítését követően a Windows beépített, tömörített fájlok kezelését végző összetevője néha furán működik, ami nemcsak bosszúságot, hanem egyéb problémákat is okozhat. A jelzések szerint ugyanis az operációs rendszer a ZIP-fájlok kicsomagolásakor, illetve az azokból történő fájlmásolások alkalmával nem minden esetben kérdezi meg, ha egy fájlt felül kell írnia. Ennek következtében, amikor a felhasználó egy tömörített fájlból kimásol egy vagy több állományt, és azokat olyan mappába helyezi, ahol azonos nevű fájlok már megtalálhatók, akkor a Windows azokat kérdés nélkül felülírja.
 
A helyzet azonban nem ennyire egyértelmű, mivel vannak olyanok is, akik azt tapasztalták, hogy a Windows felülírás helyett olykor nemes egyszerűséggel semmit sem csinál. Ilyenkor a felhasználó azt gondolja, hogy minden rendben, csakhogy a régi állományai maradnak meg a célkönyvtárban.
 
Egyelőre nincs információ arról, hogy a jelenség mikor üti fel a fejét, ezért érdemes óvatosan bánni a ZIP-fájlokkal a legújabb Windows kiadás esetében.
 
 
  1. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  2. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  3. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  4. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  5. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  6. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  7. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  8. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  9. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség