Frissítésre szorul a Magento
A Magento fejlesztői arra kértek minden érintettet, hogy mihamarabb frissítsék a webes alkalmazást, mivel a korábbi kiadásokat számos biztonsági hiba sújtja.Elmondható, hogy mind a Magento Open Source, mind a Magento Commerce változatok fontos frissítésekkel gyarapodtak. Ezek között pedig jó néhány olyan is akad, amelyek különféle sérülékenységeket orvosolnak. A legveszélyesebb hiba 8,2-es értékelést kapott a 10-es CVSSv3 skála szerint, azaz a magas kockázatú hibák közé sorolandó. Ez a biztonsági rés arra ad lehetőséget, hogy egy amúgy kevés jogosultsággal rendelkező felhasználó új CMS oldalak létrehozásakor kártékony kódokat is elhelyezzen az adott weblapon.
A fenti hiba mellett három, szintén magas kockázati besorolású sérülékenységnek is búcsút intettek a fejlesztők. Ezek jogosulatlan kódfuttatásra, illetve fájltörlésre is módot adhatnak. Az egyik sebezhetőség a témák kezelését érinti.
A Magento közepes veszélyességű sérülékenységekről is hírt adott, egészen pontosan 28 darabról. Ezek a hibák jogosulatlan műveletvégrehajtás, adatszivárgás, XSS-típusú támadás és szolgáltatásmegtagadás (XSS) kockázatát hordozzák. Egyes esetekben például jogosulatlan hozzáférés történhet rendelési információkhoz.
A fejlesztők az alábbi kiadásokra történő frissítést javasolják:
Magento Open Source 1.9.3.6
Magento Commerce 1.14.3.6
Magento 2.0.16
Magento 2.1.9.
-
A Google biztonsági frissítést adott ki a Go-hoz.
-
A Zyxel CPE szériás eszközökben két súlyos sebezhetőség található.
-
Az Apache Solr esetében két biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware Avi Load Balancer egy súlyos hiba miatt kapott frissítést.
-
Az Apple 29 biztonsági rést foltozott be az iOS és az iPadOS operációs rendszeren.
-
A macOS megkapta az idei első nagy biztonsági frissítését.
-
Az Apple 18 biztonsági hibáról számolt be a watchOS kapcsán.
-
A Cacti fejlesztői hat biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.
-
A Microsoft egy biztonsági hibáról számolt be az Edge webböngésző kapcsán.
-
A SonicWall egy nulladik napi sebezhetőségre hívta fel a figyelmet az SMA 1000 kapcsán.
Annak ellenére, hogy egyre többen használnak hirdetésblokkolókat és kifinomult biztonsági szoftvereket, a hirdetéseken keresztül terjedő rosszindulatú szoftverek még mindig nagy problémát jelentenek.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?