Frissítésekkel riogat egy új hackereszköz

​A Domen nevű támadóeszköz az eddigi egyik legkifinomultabb olyan szerzemény, amely képes a felhasználók weboldalakon keresztül történő megtévesztésére.
 

A számítógépek, okostelefonok tulajdonosai sokszor hallhatják, olvashatják, hogy milyen fontos az eszközeik rendszeres frissítése. Azonban a javítások telepítése csak akkor válik a biztonság javára, ha azok hivatalos forrásból származnak. Ellenkező esetben sok probléma merülhet fel. Már régóta léteznek ugyanis olyan alvilági trükkök, amelyek szoftverek frissítésével próbálják megtéveszteni a felhasználókat. Hamis üzenetet jelenítenek meg, miszerint egy-egy alkalmazás elavult, és telepíteni kell a legújabb verziót. Csakhogy az ilyen kártékony üzenetekből letöltődő programok nem frissítések, hanem sokszor vírusok, trójai programok. E módszerre épül az a Domen nevű ártalmas kód is, amely ezt a technikát tovább csiszolja, és részletekbe menően testre szabhatóvá teszi a károkozásokat. Méghozzá egyszerű módon, így az informatikában kevésbé jártas csalók is sok gondot tudnak vele okozni.
 
A Malwarebytes biztonsági kutatói által felfedezett és vizsgált Domen kártékony kód feltört weboldalakon keresztül képes károkozásokhoz hozzájárulni. A weblapok kódjába egy iframe kódrészlet kerül, amely felelős egy template.js nevű JavaScript fájl letöltéséért. Ez az egyetlen állomány elég ahhoz, hogy a támadás kezdetét vegye méghozzá a potenciális áldozat számítógépére, mobil eszközére szabottan.
 
A Domen a webböngészőben egy új réteget jelenít meg, amely eltakarja a – sokszor legitim - tartalmat, és arról tájékoztatja a felhasználót, hogy frissítés letöltésére van szükség.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  2. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  3. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  4. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  5. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  6. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.

  8. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.

  9. 4

    A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.

  10. 3

    A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség