Fontos frissítéseket adott ki az Apple
Az Apple fontos frissítéseket adott ki az operációs rendszereihez. Az iOS és a macOS alapú eszközök esetében különösen érdemes résen lenni.
Az Apple a szokásainak megfelelően egyszerre tetté elérhetővé a különböző operációs rendszereihez és egyes alkalmazásaihoz tartozó biztonsági frissítéseket. Nem maradt ki a szórásból az iOS, az iPadOS, a macOS, a watchOS és a tvOS sem. Mindezek mellett külön frissítést kapott a Safari webböngésző.
A legtöbb biztonsági rendellenességet a macOS fejlesztőinek kellett orvosolniuk, akik összesen 32 biztonsági rést foltoztak be. Ezek között jogosulatlan távoli kódfuttatásra lehetőséget adó, magas veszélyességi besorolású sebezhetőségek is megtalálhatók. A legtöbb frissítést a kernel kapta, de olyan összetevőknek is jutott a javításokból, mint amilyen például az AnnotationKit, az Audio, a CoreBluetooth, az ImageIO, az Intel grafikus drivere, az IPSec-támogatás, a sudo és a Wi-Fi.
Az iOS és az iPadOS most is „szinkronban” frissült. 23 különböző biztonsági hibától váltak meg, amelyek a kernel mellett többek között a FaceTime, a Mail, a Messages, a Phone és a Screenshots alkalmazások, illetve funkciók kapcsán jutottak a fejlesztők tudomására. E sérülékenységek között is akad olyan, amely jogosulatlan távoli kódfuttatást tehet lehetővé.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat