Fontos biztonsági funkció jelent meg a Zoomban
A Zoom régóta adós volt azzal a biztonsági fejlesztéssel, amely most végre minden felhasználó számára elérhetővé vált.A Zoom bejelentette, hogy mostantól minden felhasználónak lehetősége van kétfaktoros hitelesítésre az idén igencsak népszerűvé vált szolgáltatásainak esetében. Erre a védelmi intézkedésre már sokan vártak, nem véletlenül, hiszen a Zoom is számtalanszor került, illetve kerül a kiberbűnözők célkeresztjébe. Ezért a felhasználói fiókok védelme szempontjából különös fontossággal bír a jelszavas hitelesítés kibővítése.
A Zoom kétfaktoros azonosítási megoldása nem tartogat különösebb meglepetéseket. Alapvetően háromféle módon vehető igénybe. Vagy authentikátor (például Google Authenticator, Microsoft Authenticator, FreeOTP) alkalmazásokkal lehet a bejelentkezések alkalmával egyszer használatos kódokat generálni, vagy azokat SMS-ben, illetve telefonon keresztül lehet kérni.
A kétfaktoros hitelesítés beállítását legegyszerűbben a Zoom Dashboardon keresztül lehet elvégezni, ahol a biztonságot érintő paraméterek között lehet megtalálni az új lehetőségeket. Az itt megadott hitelesítési módszer révén a kétfaktoros azonosítás a Zoom webes felületén, az asztali alkalmazásban, a mobil appban és a Zoom Roomban is érvényre jut. Az újonnan bevezetett hitelesítési eljárások szerepkörök és csoportok szerint is konfigurálhatók.
A biztonsági szakértők sokszor hangsúlyozzák a kétfaktoros hitelesítés fontosságát, és arra buzdítanak, hogy ahol csak van lehetőség ilyen fajta, kibővített azonosítás használatára, ott érdemes aktiválni azt. Ez alól a Zoom sem kivétel.
-
A Dahua Technology hét biztonsági hibáról adott tájékoztatást.
-
A Google ChromeOS egy fontos hibajavítást kapott.
-
A Spring Framework egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A 7-Zip egy súlyos sebezhetőség miatt szorul frissítésre.
-
Újabb biztonsági frissítést kapott a Drupal.
-
A Google Chrome egy fontos biztonsági hibajavítást kapott.
-
Fél tucat biztonsági hiba vált kimutathatóvá a PHP-ben.
-
A Nextcloud Desktop esetében két biztonsági rést kell befoltozni.
-
Az Apple két sebezhetőséget szüntetett meg egyes operációs rendszereiben.
-
A FortiClient kapcsán egy nulladik napi sebezhetőségre derült fény.
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.
Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.