Feltörték a ZoneAlarm fórumát
A széles körben ismert és használt ZoneAlarm biztonsági szoftver internetes fórumát ismeretlenek feltörték, majd meglovasították a regisztrált felhasználók adatait.
A Check Point fennhatósága alá tartozó ZoneAlarm védelmi szoftverek különösen az otthoni és a kisvállalati felhasználók körében terjedtek el világszerte. A biztonsági cég szerint a ZoneAlarm alkalmazásokat jelenleg megközelítőleg 100 millióan használják, vagyis nem egy kicsi felhasználói bázisról beszélünk. E felhasználók számára a Check Point fenntart egy netes fórumot, amin a bejelentkezett személyek megoszthatják az észrevételeiket, problémáikat. A regisztrált felhasználók száma azonban elenyészőnek mondható a 100 milliós táborhoz képest. A cég szerint körülbelül 4500-an regisztráltak eddig a szóban forgó webhelyen. Számukra a vállalat rossz hírekkel szolgált.
A Check Point ugyanis bejelentette, hogy egy kibertámadás következtében a ZoneAlarm fórum regisztrált tagjainak adataihoz illetéktelen személyek fértek hozzá. Ráadásul a lopott adatok az interneten is elérhetővé váltak, így az adatszivárgás további problémákhoz vezethet.
A biztonsági incidensről egyelőre a Check Point nem kívánt részletesebb technikai információkkal szolgálni. Azt azonban a vállalat szóvivője megerősítette, hogy a vBulletin alapú fórumot a támadóknak egy CVE-2019-16759 azonosítójú sérülékenységen keresztül sikerült térdre kényszeríteniük. Ez persze további kérdéseket vet fel, mivel e biztonsági hiba már régebb óta ismert, és szeptemberben adták ki rá a vBulletin fejlesztői a hibajavítást. Igaz, csak az újabb, 5.5.x verziókhoz. A ZoneAlarm fóruma pedig még az 5.4.4-es kiadással működött.

Forrás: The Hacker News
Mindezek mellett az is érdekes, hogy a Breach Report szerint az internetre kikerült, lopott adatokat tartalmazó fájl 5175 adatrekordot tartalmaz, vagyis a 4500-as felhasználói létszámnál többet. Ennek oka egyelőre ismertlen. Az azonban biztos, hogy a kiszivárgott adatok között e-mail címek, kódolt jelszavak (jelszó hash-ek), születési dátumok és IP-címek is megtalálhatók.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat