Féltett adatainkra csap le a gyorsan terjedő Snake trójai
Rohamosan terjed az adatlopásra kiélezett Snake trójai, amely júliusban már a második legfertőzőbb károkozónak számított.
A Check Point Research kiadta a 2021 júliusára vonatkozó Global Threat Index című elemzését. Ebből kiderül, hogy a Trickbot trójai továbbra is tartja magát a legelterjedtebb kártékony programok listájának élén. Eközben viszont az először 2020 novemberében azonosított Snake trójai egy intenzív adathalász kampányt követően a második helyre került.
A Snake egy moduláris, .NET keretrendszerre épülő, billentyűzetfigyelő és adatlopó trójai program. Elsődleges funkciója a felhasználók billentyűleütéseinek naplózása, valamint az így begyűjtött adatok továbbítása a támadók számára. Az elmúlt hetekben a Snake különösen gyorsan terjedt különböző témájú adathalász e-mailek révén.
A Snake fertőzések fenyegetést jelentenek a felhasználók magán és online biztonsága szempontjából, mivel a kártékony program lényegében bármilyen érzékeny adatot képes eltulajdonítani. A problémákat fokozza, hogy a Snake egyes alvilági fórumokon is megvásárolható szolgáltatás formájában 25-500 dolláros áron.
- mondta Maya Horowitz, a Check Point Threat Intelligence & Research, Products igazgatója."Ahol csak lehetséges, a felhasználóknak csökkenteniük kellene a pusztán jelszavakon alapuló azonosításokat, például többtényezős hitelesítés (MFA) vagy egyszeri bejelentkezési (SSO) technológiák alkalmazásával"
A szakember szerint a jelszavak kapcsán a legjobb tanács erős, egyedi jelszó választása minden egyes szolgáltatáshoz. Az olyan billentyűzetfigyelők, mint a Snake, sok esetben adathalász e-mailekkel terjednek, ezért alapvető fontosságú, hogy a felhasználók figyeljenek az olyan apró ellentmondásokra, mint a helyesírási hibák a linkekben és az e-mail címekben. Emellett meg kell tanulniuk, hogy soha ne kattintsanak gyanús linkekre, és soha ne nyissanak meg gyanús csatolmányokat.
2021 júliusában az alábbi három program jutott legtöbbször szerephez a támadások során:
1. Trickbot
2. Snake Keylogger
3. XMRig
2021 júliusának legfertőzőbb mobilvírusai:
1. xHelper
2. AlienBot
3. Hiddad
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat